Riigikogu valimised toimuvad 5. märtsil 2023 kella 9 - 20.

Hääletada saab nädala jooksul, 27. veebruarist 5. märtsini:

  • Esmaspäevast laupäevani saab hääletada nii pabersedeliga jaoskonnas kui ka elektrooniliselt.
  • Pühapäevasel valimispäeval toimub ainult pabersedeliga hääletamine. Valijal on võimalus pühapäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-hääle veel ära muuta.
  • Esmaspäevast kuni neljapäevani on igas vallas ja linnas avatud vähemalt üks valimisjaoskond, kus saab hääletada ka väljaspool oma elukohajärgset valimisringkonda.
  • Reedel, laupäeval ja pühapäeval saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisringkonnas.
  • Kodus hääletamine toimub valimisnädala reedest pühapäevani. Taotlust selleks saab esitada telefoni teel reedel ja laupäeval kella 12-20 ning pühapäeval kella 9-14. Tellimiseks helistage 5886 5930.

valimiste ajakava skeem

Valimisjaoskonnad

E-hääletamine

Keda valida

Valimiskomisjon

 

 

Rapla valla valimisjaoskonnad

Rapla Vallavolikogu moodustas 26. jaanuaril 2023 otsusega nr 10 Rapla valla haldusterritooriumil Riigikogu valmisel hääletamise korraldamiseks seitse jaoskonnakomisjoni ning nimetas nende esimehed, liikmed ja asendusliikmed.

Rapla piirkond

VALIMISJAOSKOND NR 1
Telefon valimisjaoskonnas 5888 7290
Jaoskonnakomisjoni esimees: Malle Einama
05.03.2023 kella 9.00–20.00 Rapla Kultuurikeskuse ruumides asukohaga Tallinna mnt 17a, Rapla linn (Rapla Kultuurikeskus)
Eelhääletamine:
27.02–04.03.2023 kella 12.00–20.00 Rapla Kultuurikeskuse ruumides asukohaga Tallinna mnt 17a, Rapla linn.

VALIMISJAOSKOND NR 2
Telefon valimisjaoskonnas 5888 7291
Jaoskonnakomisjoni esimees: Ulvi Soosalu
05.03.2023 kella 9.00–20.00 Prisma Supermarketi ruumides asukohaga Risti 1, Uusküla (Prisma Keskus)
Eelhääletamine:
03.03.2023 kella 12.00–20.00 toimub eelhääletamine Kuusiku päevakeskuse ruumides asukohaga Kuusiku mõisaallee 3, Kuusiku alevik;
04.03.2023 kella 12.00–20.00 Prisma Supermarketi ruumides asukohaga Risti 1, Uusküla (Prisma Keskus).

VALIMISJAOSKOND NR 3
Telefon valimisjaoskonnas 5888 7292
Jaoskonnakomisjoni esimees: Marje Krusell
05.03.2023 kella 9.00–20.00 Sadolin Spordihoone ruumides asukohaga Viljandi mnt 69a, Rapla linn (Sadolin Spordihoone)
Eelhääletamine:
03.03.2023 kella 12.00–20.00 toimub eelhääletamine Hagudi Kooli ruumides asukohaga Kooli tn 1, Hagudi alevik;
04.03.2023 kella 12.00–20.00 Sadolin Spordihoone ruumides asukohaga Viljandi mnt 69a, Rapla linn (Sadolin Spordihoone).

VALIMISJAOSKOND NR 4
Telefon valimisjaoskonnas 5888 7293
Jaoskonnakomisjoni esimees: Eha Tolm
05.03.2023 kella 9.00–20.00 Rapla Keskraamatukogu Alu haruraamatukogu ruumides asukohaga Keskuse tee 4, Alu alevik (Rapla Keskraamatukogu Alu haruraamatukogu)
Eelhääletamine:
03.03.2023 kella 12.00–20.00 Rapla Keskraamatukogu Kodila haruraamatukogu ruumides asukohaga Kooli tn 5, Kodila küla;
04.03.2023 kella 12.00–20.00 Rapla Keskraamatukogu Alu haruraamatukogu ruumides asukohaga Keskuse tee 4, Alu alevik.
 

Juuru piirkond

VALIMISJAOSKOND NR 5
Telefon valimisjaoskonnas 5888 7294
Jaoskonnakomisjoni esimees: Ilve Tommingas
05.03.2023 kella 9.00–20.00 Rapla Keskraamatukogu Juuru haruraamatukogu ruumides asukohaga Tallinna mnt 18, Juuru alevik (Juuru Eduard Vilde Kool)
Eelhääletamine:
03.03.2023 kella 12.00–20.00 Rapla Keskraamatukogu Järlepa haruraamatukogu ruumides asukohaga Tammemäe tn 5, Järlepa küla (Järlepa Haridus- ja Kultuurikeskus);
04.03.2023kella 12.00–20.00 Rapla Keskraamatukogu Juuru haruraamatukogu ruumides asukohaga Tallinna mnt 18, Juuru alevik (Juuru Eduard Vilde Kool).


Kaiu piirkond

VALIMISJAOSKOND NR 6
Telefon valimisjaoskonnas 5888 7295
Jaoskonnakomisjoni esimees: Pirjo Väljaots
05.03.2023 kella 9.00–20.00 Kaiu Rahvamaja ruumides asukohaga Kasvandu tee 17, Kaiu alevik (Kaiu Rahvamaja)
Eelhääletamine:
03.03.2023 kella 12.00–20.00 Vahastu rahvamaja ruumides asukohaga Vahastu rahvamaja, Vahastu küla (Trehvamiste Tare);
04.03.2023 kella 12.00–20.00 Kuimetsa Rahvamaja ruumides asukohaga Pargi tee 1, Kuimetsa küla.
 

Raikküla piirkond

VALIMISJAOSKOND NR 7
Telefon valimisjaoskonnas 5888 7296
Jaoskonnakomisjoni esimees: Sigrid Algre
05.03.2023 kella 9.00–20.00 Raikküla Kultuurikeskuse ruumides asukohaga Mõisaallee 9, Raikküla (Raikküla Kultuurikeskus)
Eelhääletamine:
03.03.2023 kella 12.00–20.00 Purku Keskuse ruumides asukohaga Masinakeskuse, Purku küla;
04.03.2023 kella 12.00–20.00 Rapla Vallavalitsuse Raikküla teenuskeskuse ruumides asukohaga Kabala mõis, Kabala küla.


Tagasi

Keda valida?

Valimisringkond nr 4 - Harju- (v.a Tallinn) ja Raplamaa
Kandidaate kokku 138

Erakond Parempoolsed

  • Reg nr 138 LAVLY PERLING
  • Reg nr 139 ANDRES LAISK
  • Reg nr 140 ANDRES KAARMANN
  • Reg nr 141 AIMUR LIIVA
  • Reg nr 142 KADRI TILLEMANN
  • Reg nr 143 ANDO EELMAA
  • Reg nr 144 EERO ALAMAA
  • Reg nr 145 ALAR MUTLI
  • Reg nr 146 ANDRUS KAARELSON
  • Reg nr 147 VIRKO RAAGMETS
  • Reg nr 148 ANNE ENSLING
  • Reg nr 149 IVETA TOMERA
  • Reg nr 150 SIGNE LAAR
  • Reg nr 151 AGU LAIUS
  • Reg nr 152 ARVO VESKIMETS
  • Reg nr 153 VILLE VALLASTE
  • Reg nr 154 ADRIANA JORDAN
  • Reg nr 155 ANN RÄÄMET

Kandidaate - 18

Erakond Eestimaa Rohelised

  • Reg nr 243 NIKOLAI DEGTJARENKO
  • Reg nr 244 OLIVER LIIDEMANN
  • Reg nr 245 KAREN KANGRO BURNS
  • Reg nr 246 ERKKI MARKUS
  • Reg nr 247 SUSANNA SAAR
  • Reg nr 248 SIIRI ALBERG
  • Reg nr 249 HAROLD OJA

Kandidaate - 7

ISAMAA Erakond

  • Reg nr 321 URMAS REINSALU
  • Reg nr 322 RAIVO AEG
  • Reg nr 323 LAURI VAHTRE
  • Reg nr 324 HEIKI HEPNER
  • Reg nr 325 TANEL OTS
  • Reg nr 326 TARMO KÕUTS
  • Reg nr 327 ARTUR TIGANIK
  • Reg nr 328 GERLI LEHE
  • Reg nr 329 MARI-ANN KELAM
  • Reg nr 330 JAN TREI
  • Reg nr 331 ERIK SANDLA
  • Reg nr 332 MERIKE KÄVER
  • Reg nr 333 PRIIT PÕLDMÄE
  • Reg nr 334 MARJU AOLAID
  • Reg nr 335 VALDIS TOOMAST
  • Reg nr 336 VILLU KARU
  • Reg nr 337 ANNE EENPALU
  • Reg nr 338 IMRE RAMMUL

Kandidaate - 18

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

  • Reg nr 446 MARINA KALJURAND
  • Reg nr 447 TIIT MARAN
  • Reg nr 448 JÜRI ROSS
  • Reg nr 449 PILLE PETERSOO
  • Reg nr 450 TRIIN TOOMESAAR
  • Reg nr 451 AIVAR JAESKI
  • Reg nr 452 HENRI KASELO
  • Reg nr 453 ANNELI PÄRLIN
  • Reg nr 454 EVE KISLOV
  • Reg nr 455 HARDI VOLMER
  • Reg nr 456 RAIGO MÜNTER
  • Reg nr 457 OTT VALDMA
  • Reg nr 458 VLADISLAV VELIŽANIN
  • Reg nr 459 EGLE PULLERITS-HEINSAR
  • Reg nr 460 HESTIA RINDLA
  • Reg nr 461 JARI PÄRGMA
  • Reg nr 462 MARGIT VÄIKMERI
  • Reg nr 463 TANEL TALVE

Kandidaate - 18

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

  • Reg nr 571 HENN PÕLLUAAS
  • Reg nr 572 SIIM POHLAK
  • Reg nr 573 RENE KOKK
  • Reg nr 574 KAI RIMMEL
  • Reg nr 575 RUDOLF JEESER
  • Reg nr 576 PAUL PUUSTUSMAA
  • Reg nr 577 HASSO UUETOA
  • Reg nr 578 RAUL SIEM
  • Reg nr 579 KRISTEL MENNING
  • Reg nr 580 JAANUS HÄRMS
  • Reg nr 581 MERLIIN GRAUBERG-RIISENBERG
  • Reg nr 582 MATTI SILLA
  • Reg nr 583 MAIT JÄRVIK
  • Reg nr 584 RANNO POOL
  • Reg nr 585 LEO KUNMAN
  • Reg nr 586 HEINO MÄRKS
  • Reg nr 587 KAUPO MÄNNISTE
  • Reg nr 588 PEETER KRALL

Kandidaate - 18

Erakond Eesti 200

  • Reg nr 696 LAURI HUSSAR
  • Reg nr 697 TOOMAS UIBO
  • Reg nr 698 KÜLLI TAMMUR
  • Reg nr 699 RAUL-STIG RÄSTA
  • Reg nr 700 SIIRI SISASK
  • Reg nr 701 ATSO MATSALU
  • Reg nr 702 EVELIN AUSMEES
  • Reg nr 703 URMAS KRISTAL
  • Reg nr 704 MERLIN LINDE
  • Reg nr 705 TORMI TABOR
  • Reg nr 706 INES ARNA
  • Reg nr 707 JAAN TEPP
  • Reg nr 708 KAIRE VEINTHAL
  • Reg nr 709 MIHKEL TIKERPALU
  • Reg nr 710 KRISTO MÄGI
  • Reg nr 711 TIMO NIKITIN
  • Reg nr 712 JÜRI LEHTMETS
  • Reg nr 713 JOAKIM JOHAN HELENIUS

Kandidaate - 18

Eesti Reformierakond

  • Reg nr 821 KAJA KALLAS
  • Reg nr 822 MARKO MIHKELSON
  • Reg nr 823 MART VÕRKLAEV
  • Reg nr 824 AIVAR SÕERD
  • Reg nr 825 KRISTINA ŠMIGUN-VÄHI
  • Reg nr 826 TIMO SUSLOV
  • Reg nr 827 MARIO KADASTIK
  • Reg nr 828 MERLE PUSSAK
  • Reg nr 829 ANDRUS UMBOJA
  • Reg nr 830 MART EENSALU
  • Reg nr 831 MAARJA METSTAK
  • Reg nr 832 KALLE TOOMET
  • Reg nr 833 ENA SOODLA
  • Reg nr 834 RIHO JOHANSON
  • Reg nr 835 DORIS LISETT RUDNEVS
  • Reg nr 836 OTT KASURI
  • Reg nr 837 ANNA ÕUEKALLAS
  • Reg nr 838 AIVO RAHU

Kandidaate - 18

Eesti Keskerakond

  • Reg nr 946 JÜRI RATAS
  • Reg nr 947 EVA-MARIA LIIMETS
  • Reg nr 948 SVEN SOIVER
  • Reg nr 949 VLADIMIR ARHIPOV
  • Reg nr 950 ANNIKA VAIKLA
  • Reg nr 951 JAANUS KALEV
  • Reg nr 952 KATRIN ANTO
  • Reg nr 953 OLEG TŠUBAROV
  • Reg nr 954 ENE LILL
  • Reg nr 955 ILJA BAN
  • Reg nr 956 ROBERT ANTROPOV
  • Reg nr 957 OKSANA JÕE
  • Reg nr 958 EINGARD TOPS
  • Reg nr 959 SULIKO LIIV
  • Reg nr 960 NATALIA MALLEUS
  • Reg nr 961 ANDRES KOLLIST
  • Reg nr 962 ANDRES KALVIK
  • Reg nr 963 RAIVO UUKKIVI

Kandidaate - 18

EESTIMAA ÜHENDATUD VASAKPARTEI

  • Reg nr 1047 REDMOND DULGER
  • Reg nr 1048 STEPAN ROMANOV

Kandidaate - 2

Üksikkandidaadid

  • Reg nr 1060 ALAR KOOKMAA
  • Reg nr 1066 VLADAS RADVILAVIČIUS
  • Reg nr 1067 VELLO KOOKMAA

Kandidaate - 3

Tagasi

Rapla valla valimiskomisjon

Rapla Vallavolikogu moodustas 24. novembril 2022 otsusega nr 85 Rapla valla valimiskomisjoni 6-liikmelisena, sealhulgas komisjoni esimees, kelleks on vallasekretär.

Liikmed: Katrin Kruusimägi, Anu Lillemägi, Marju Pajo, Ants Soodla, Heiti Vahtra.

Asendusliikmed: Diana Visnu, Maie Teearu.

Valla valimiskomisjoni asukoht on Viljandi mnt 17, Rapla

Telefon: 5886 5930 Ülle Eesik-Pärn

Tööajad:

27.02–04.03.2023 – kella 12.00 kuni 20.00;
05.03.2023 – kella 9.00 kuni toimingute lõpuni:
06.03.2023 – kella 10.00 kuni toimingute lõpuni.

Häälte ülelugemine

Rapla valla valimiskomisjon, kes Riigikogu valimise seaduse § 13 lõikest 3 tulenevalt on Riigikogu valimiste ajal häältelugemiskomisjon loeb jaoskonnakomisjonidelt laekunud hääletamissedelid üle ning kontrollib jaoskonnakomisjonide protokollidesse kantud andmeid esmaspäeval, 6. märtsil 2023 alates kella 10.00 Rapla Vallavalitsuse II korruse saalis (Viljandi mnt 17, Rapla).

 

Tagasi

bänner melu lehele

bänner kirikumuusika festivali lehele

link küsitlusele

bänner elanikkonnakaitse innovatsioonifondi lehele

bänner elanike registri lehele

bänner biojäätmete kogumise luudisele

bänner tööpakkumiste lehele

bänner veebilehele

bänner Rail Baltic lehele

Hetkel Raplas

 

Kontaktid

Statistika

Rahvaarv: 13 237
Pindala: 860 km²
Suurim asula: Rapla linn (4854)
Koole: 7
Lasteaedu: 8
Külasid: 83, alevikke 5

 

 

link fb    link instasse

bänner Rapla kino piletimüüdi juurde

 

 

 link Tre Raadio lehele

Rabava Raplamaa bänner

bänner visitraplamaa lehele

mälukeskuse bänner

 

Naabrid

Kehtna valla link

 Kohila valla link

 märjamaa link