DETAILPLANEERINGUTE ALGATAMINE
Detailplaneeringu algatamiseks esitada detailplaneeringu algatamisettepanek koos eskiislahendusega.
Detailplaneeringu eskiislahendus vormistada geodeetilisel alusplaanil või ortofotol, millel näidata ära taotletavad hoonestusalad või muud detailplaneeringu olulisemad parameetrid. Kui planeeringuga kavandatakse hooneid või rajatisi, kirjeldada või visualiseerida nende iseloomu.
►Detailplaneeringu algatamisettepanek (.doc)
ALGATAMISETTEPANEKUGA VÕI ALGATATUD DETAILPLANEERINGUD:
Miku-Jüri, Tuti
Rapla Vallavolikogu 16. detsembri 2021 otsusega nr 91 algatati detailplaneeringu koostamine Tuti külas Miku-Jüri maaüksusele (katastritunnus 66904:003:1431, pindala ca 6,7 ha, 100% maatulundusmaa). Planeeringu eesmärk on terviklikult väljaarendatava üksikelamupiirkonna moodustamine Rapla linna vahetus naabruses. Kavandatakse juurdepääsuteede rajamist, üksikelamute püstitamist kruntidele suurustega 2500 kuni 4000 m² ning terviklikku tehovarustuslahendust. Algse kava järgi 15 üksikelamule mõeldud elamualal vähendati elamute hulka planeerimise käigus 13-ni. Planeeringuala pindalaga u 6,8 ha hõlmab Miku-Jüri maaüksust (katastritunnus 66904:003:1431) ning osaliselt Liiva maaüksust (katastritunnus 66904:003:0241), Rapla-Märjamaa teed ja Rapla ümbersõitu. Planeeringuala piirneb idast Liiva, lõunast Mikkuri, põhjast Sõõrumaa, Nuki ja Ärma maaüksustega ning läänest Rapla ümbersõiduteega.
Detailplaneering algatati eesmärgiga järgida Rapla valla üldplaneeringut ning kavandada üldplaneeringuga määratud juhtotstarvet muutvad tegevused vaid 25 % ulatuses maaüksuse pindalast. Elluviimisega seotud investeeringu maksumust ja piirkonna elamuala perspektiivi arvestades on planeeringu koostamise käigus leitud, et otstarbekam on üldplaneeringu tingimuste muutmine veidi suuremas ulatuses ja planeeringuala väljaarendamine ühe tervikliku ehitusetapina algselt kavandatud mitme ehitusjärgu asemel. Alates 13. juunist 2023 on planeeringut menetletud üldplaneeringut muutvana. Koostati eelhinnang, mis saadeti pädevatele asutustele seisukohavõtuks, korrigeeriti planeeringu koostamise lähteseisukohti ning valminud on detailplaneeringu eelnõu. Rapla Vallavolikogu 26. veebruari 2024 otsusega nr 10 otsustati jätta detailplaneeringu keskkonnamõju strateegiline hindamine (KSH) algatamata.
► KSH algatamata jätmise teade (29. veebruar 2024)
► KSH eelhinnang (keskkonnaekspert Andres Tõnissoni töö)
► Detailplaneeringu lähteseisukohad 6. veebruari 2024 seisuga
Detailplaneeringu eskiisi avalik väljapanek korraldati Rapla valla veebilehel ja Rapla riigimaja (Rapla linn, Tallinna mnt 14) fuajees 12. aprillist kuni 13. maini 2024. Avaliku väljapaneku tulemuste arutelu toimus Rapla riigimaja III korruse nõupidamisruumis 14. mail 2024 algusega kell 14.00. Enne planeeringu avalikku väljapanekut esitasid planeeringulahendusele ettepanekuid Transpordiamet ning Regionaal- ja Põllumajandusministeerium. Avaliku väljapaneku perioodil esitas piirinaaber kaitsehaljastuse kavandamist puudutava ettepaneku.
► kõik eskiisi materjalid koos lisadega (37 MB .zip)
► Avaliku väljapaneku teade (26. märts 2024)
► Eskiisi avalikustamise tulemuste teade (15. mai 2024)
Praegu on detailplaneering kooskõlastusringil. Pärast seda võetakse planeering vastu ning korraldatakse põhilahenduse avalik väljapanek. Kui avaliku väljapaneku jooksul planeeringulahendusega seoses mingeid küsitavusi ei ilmne, planeering kehtestatakse ja sellest saab lähiaastate ehitustegevuse alusdokument.
► Ettepanekute koondtabel (28. mai 2024 seisuga)
DETAILPLANEERING 28. mai 2024 seisuga (autorid Ülle Krais, Piret Kivi ja Tõnis Kurisoo, Valtu Projekti töö):
► seletuskiri (1 MB .pdf)
► põhijoonis (4 MB .pdf)
► seletuskiri, joonised ja illustratsioonid (10 MB .zip)