20.10.22

Kuidas toetada Ukraina inimesi!

Info Ukraina sõjapõgenikele on koondatud lehele kriis.ee

kriis.ee logo

 

Rapla vald toimetab


Konto number meie valda saabuvate sõjapõgenike toetamiseks: EE021010802000061004
Saaja: Rapla Vallavalitsus
Selgitusse: Ukraina

Siia saabunud ukrainlastega tekkinud korralduslike küsimuste korral, palume pöörduda meie kontaktisikute poole:

  • Anne Leht (eesti keel ja vene keel), tel 525 8191
  • Sven Murula, tel 5699 5462

 

Partnerid

Vallavalitsuse partnerid kriisi reguleerimisel on Kaitseliit, Naiskodukaitse ja Punane Rist, kes ootavad vabatahtlikke endaga liituma.

MTÜ Raplamaa Lasterikkad saab aidata sõjapõgenikke riideabiga https://www.lasterikkad.ee/liidud/raplamaa-lasterikaste-perede-uhendus/

 

Abipakkumised Ukraina põgenikele koondab Pagulasabi

pagulasabi logo

Sotsiaalministeerium kutsub kõiki inimesi ja organisatsioone, kes soovivad pakkuda abi Ukraina sõjapõgenikele, tegema seda MTÜ Eesti Pagulasabi vahendusel. Pagulasabi koordineerib abipakkumisi ja hoiab sidet riigiasutustega.

„Seisame sellel raskel ajal koos Ukraina ja tema rahvaga. Teeme Eesti riigi ja kodanikuühenduste koostöös kõik, mis on meie võimuses, et olla valmis hätta sattunud Ukraina kodanike vastuvõtmiseks Eestis ning vajaliku abi, sh toidu, majutuse ja psühholoogilise toe pakkumiseks," ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Iga Eesti inimene ja organisatsioon saab anda ka oma panuse, et aidata Ukraina inimesi nii kohapeal Ukrainas kui Eestis."

Nii inimesed kui ka ettevõtted ja tööandjad saavad oma abipakkumised sisestada aadressil: https://www.pagulasabi.ee/paku-abi. Pagulasabi kaardistab ka nii ajutisi kui püsivaid elukohavõimalusi pagulastele. Samal aadressil saab pakkuda ka transporti, teenuseid, esemeid jm abi. 

„Paljud omavalitsused ja organisatsioonid planeerivad abi siia saabuvatele ukrainlastele või korraldavad abi lähetamist Ukrainasse. Samuti planeerib nii mõnigi reise Ukrainasse, et abistada Eestis olevate ukrainlaste sugulaste toomist Eestisse," ütles sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa. „Meil on teile väga suur palve – kaasake palun abi planeerimisel, majutuskohtade pakkumisel ja reisi korraldamisel koheselt MTÜ Eesti Pagulasabi ja Sotsiaalkindlustusamet. Ainult sellisel juhul omame terviklikku vaadet, kes ja kuidas Eestis ukrainlaste abistamist korraldab ning saame koostöös toetada inimesi rohkem ning kiiremini."

Sotsiaalkindlustusametile saab oma abistamise plaanidest teada anda aadressil ukraina@sotsiaalkindlustusamet.ee.

 

Annetustega Ukraina inimeste abistamiseks on järgnevad võimalused:

 

Ravivõimalused sõjapõgenikele

Kõigile Ukrainast saabuvatele sõjapõgenikele on tagatud vältimatu arstiabi, sh vältimatu hambaravi. Ukrainlastele on vältimatud meditsiiniteenused tasuta. Erakorralise tervisemurega pöörduge lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda või helistage hädaabinumbril 112.
 

Terviseameti lehele on koondatud üldine info terviseteemade kohta: https://terviseamet.ee/et/ukraina 

Perearstikeskused osutavad üldarstiabi samas piirkonnas elavatele Ukraina sõjapõgenikele, abi saamiseks ei pea  kuuluma perearstinimistusse. Rapla vallas elavad Ukraina põgenikud võivad pöörduda Rapla perearstikeskusesse. Kodulehel on olemas ka venekeelne info ning e-pöördumise vorm. E-pöördumise vormi palutakse võimalusel eelnevalt ära täita, et perearstikeskusel oleks rohkem infot inimese probleemide kohta. Rapla perearstikeskusesse võib pöörduda ka ilma e-pöördumise vormi täitmata. 

 

20.10.22

telefoni sümbolKontaktid

Rapla valla kontaktid korralduslikes küsimustes:

Anne Leht (eesti keel ja vene keel), tel 525 8191


Sven Murula, tel 5699 5462

________________

 

Üldised kontaktid:

1247 või +372 600 1247

Eestis viibimine, ööbimine, olmeküsimused

________________

+372 614 7393
Psühholoogiline abi

________________

1220 või +372 634 6630

Arstiga konsulteerimine

_________________
112

Hädaabi

_________________
+372 5650 2572

Ukraina kogukond

_________________
+372 601 5815

Ukraina Suursaatkond

__________________
 

Pagulasabi: pagulasabi.ee