« Tagasi

Rapla Muusikakooli uus hoone on ametlikult avatud

Reedel, 12. aprillil avati pidulikult Rapla Muusikakooli uus hoone. See sündmus tähistab olulist verstaposti nii kooli kui ka kogu Rapla valla kultuurielus.

1971. aastal Rapla Laste Muusikakoolina asutatud kool tegutses alates 2004. aastast endisest kontorihoonest kohandatud ruumides, mis olid nüüdseks lootusetult amortiseerunud.

Uue Rapla Muusikakooli planeerimisega alustati 2021 aasta alguses. Hoone arhitektuurilise osa projekteerijaks ja autoriks on HIRVESOO Arhitektibüroo. Hoone ülejäänud projekteerimistöid juhtis AS Infragate Eesti. Projekteerimistööd kestsid kuni 2023 aasta I pooleni ning ehitustöödega alustati mais 2023. Ehitustöid viis läbi ja juhtis Riser Ehitus OÜ. Ehitustööd lõpetati 2024 aasta veebruaris. Omaniku järelevalvet objektil viis läbi Tarindiprof OÜ.

Hoone ehitust kaasrahastas Eesti Riik läbi  meetme Kliima.2.1 Energiatõhususe ja taastuvenergia edendamine avaliku sektori hoonetes. Hoone rajati läbi energiatõhusus ja taastuvenergia edendamise meetme ning hoone on rajatud liginullenergiahoonena. Kaasrahastuse suurus oli 1 116 000,00 eurot.

Projekti käigus lammutati/lammutatakse 3 avaliku sekotri amortiseerunud hoonet – Keskkooli 1A, Rapla linn, Leandri tee 3, Kaiu alevik ja Sauna tn 12, Rapla linn. Sauna tn 12 asemele rajatakse 2024 aastal parkla uue muusikakooli tarvis.

Maksumus:
Projekteerimine – 218 520 eurot
Ehitustööd 2 977 729,8 eurot
Omanikujärelevalve -  15 024 eurot
Sisustus (mööbel) – 245 280,49 eurot.

Uues hoones on arvestatud pillide eripäraga ning eriti rõõmustab kogu koolipere ja Rapla muudetava akustikaga kontsertsaali üle, mis võimaldab nii õpilastel kui ka kohalikul kogukonnal nautida klassikalise muusika esitlusi. Täna õpib Rapla Muusikakoolis 160 last 14 erialal: trompet, metsasarv, klarnet, vioola, tšello, saksofon, klaver, viiul, löökpillid, soololaul, kontrabass, klassikaline kitarr, akordion, flööt ja eelkool.

Avamispäeval astusid üles muusikakooli andekad õpilased, kes esitlesid mitmekesist repertuaari.
Uues kontserdisaalis sai nautida nii klaverimuusikat kui õrna klassikalist kitarri, kaasa elada hoogsale viiulimängule ja lavale mahtus ära kogu kooli sümfooniaorkester.

Raplast on sirgunud palju andekaid muusikuid. Muusikakooli uus hoone on mitte ainult muusikaõppe keskus, vaid ka kultuurilise tähtsusega sümboolne märk Rapla linnale ja kogu piirkonnale. Uus kontsertsaal ja kaasaegsed õppevahendid annavad võimaluse kohaliku muusikaelu rikastamiseks ja arendamiseks ning loovad soodsad tingimused noorte muusikute talentide avastamiseks ja arendamiseks.

2. mail on aga kõik huvilised oodatud tutvuma muusikakooli uute ruumidega kella 12 – 13.30 ja 16.30 – 19 Rapla Muusikakooli lahtiste uste päeval.

 


Rapla Muusikakooli uue maja avamise kontserdil kõlasid:

  • Rootsi rahvaviisi "Zorro lugu" esitas õpetaja Tekla Tappo viiuliansambel: Kendra Tuberik, Aliise Vahtre, Hando Asumets, Villem Link, Marta Vahtre, Mete Helend, Hanna Luukas, Elisabeth Laja, Emma Luukas.
  • Siegfried Stolte „Kolm väikest pala kuuele väiksele käele" esitasid Ragnar Kristal, Kristjan Kallaste ja nende õpetaja Jaan Vaidla.
  • Alexander Vinitsky „Lemmik ussike metsmaasika sees" esitas Robin Sander Romanov õpetaja Vahur Vessarti kitarriklassist.
  • Aleksandr Skrjabin Etüüdi esitas Helin Marii Seera õpetaja Edith Šiffi klaveriklassist.
  • George Enescu Ballaadi esitas Hanna Luukas õpetaja Tekla Tappo viiuliklassist.

Kontsertmeister Kristi Hindsberg.

Rapla Muusikakooli Sümfooniaorkestri esituses:

  • Ludwig van Beethoven/seade  Peter Martin  Allegretto sümfooniast n. 7
  • Patrik Sebastian Unt  Saksofonikontsertiino, solist Rednar Moks
  • Peter Martin  Šoti tantsud  nr 2 Andante
  • Uus- Meremaa rahvalaul/ seade Larry Moore  „Wellerman"

Dirigendid: Maiken Mikk ja Jandra Puusepp

Orkestris mängisid:
I viiul: Liisbeth Fuchs, Hanna Luukas, Eliisabeth Laja, Ingrette Hermanson, Loviise Triik, Birgitta Olesk, Emma Luukas, Villem Link, Hando Asumets,Mete Helend.
II viiul: Marta Vahtre, Ida-Lorena Buschmann, Eliise Marie Kalda, Emilie Mariette Ratsov, Kärt Volmer
Vioola:Elisabeth Triik
Tšello: Marjette Tammik, Jette Schelejev, Lenna Mette Kadarpik, Maria Luukas, Lenna Laiapea, Mairold Kalf, Lisete Pärtel
Kontrabass: Bruno Benno Bernhard
Flööt: Agaate Hansen, Õnneliis Lumiste, Noora Herodes, Janett Lee, Elisabet Pere, Grit Vesinurm
Saksofon: Rednar Moks, Kaspar Meresmaa, Stefan Sarv, Miriam Piirmets, Johan Lepiste
Trompet: Kaur Münter, Romet Haud, Jan Torjus
Metsasarv: Soraya Sarv
Löökpillid: Alo Ambur, Aarne Pihl, Ander Pärna, Triinu Liise Kidra
Õpetajad: Jandra Puusepp, Maiken Mikk, Karl-Markus Kohv, Paul-Gunnar Loorand, Tekla Tappo, Martin-Eero Kõresaar, Lilian Jõesaar, Silver Niinemets