Perekond Reede on pakkunud kodu viiele vahetusõpilasele
Perekond Reede on üks ütlemata põnev YFU perekond Raplamaalt, kes nelja aasta jooksul said nautida viie erineva vahetusõpilase seltskonda. See on ebamaine, kuid täitsa ehe Eesti pere, kus elavad ema Marve, isa Raul, lapsed Roosi Mari, Rahe Mari ja Raju, lisaks koer Cookie, kass Tottu, jänes Jacky, viirpapagoid Apple ja Samsung. Ning neil on veel seda head ruumi oma kodus ja südametes jagada kodusoojust mitmetele vahetusõpilastele. Tänu nende heale südamele ja panusele YFUsse said nemad hääletatud ka YFU Aasta Pereks 2023!
Vahetusriigid ja aastad, kui nende juures on elanud vahetusõpilased:
2019/2020 Lilith Saksamaalt
2020/2021 Leopold Saksamaalt – ei olnud terve aasta
2021/2022 Aude Prantsusmaalt
2022/2023 Vera Saksamaalt – oli detsembrini
2022/2023 Jette Saksamaalt – tuli jaanuaris
2023/2024 meie oma perelaps Roosi Mari on praegu Itaalias
- Mis teie peret YFU juures kõige enam köidab?
Kõik yfukad on südamega asja juures. Süsteem toimib väga hästi, et kõigil oleks hea. Oleme YFUs kogenud positiivsust iga nurga alt vaadatuna. - Unistuste reis?
Mägedesse läheks matkama, sest me elame Eesti kõige lamedamas piirkonnas. Meie jaoks pole väga kõrgeid mägesid vajagi vallutada, juba natuke künkaid on huvitav. - Eriliselt meelde jäänud hetk/olukord vahetusõpilasega?
Neid on palju:
• õpilane ja pereisa värvisid koos oma juuksed siniseks nagu smurfid;
• õpilane küsis söögilauas nähes piima tassis, et mis see valge asi on, mida te joote?
• õpilane, kes ei õppinud aastaga eesti keelt selgeks, tahtis vanavanemaid rõõmustada ja õpetaja abiga oli ette valmistanud eestikeelse teksti, kus ta tänas neid ja kogu peret, et tema jaoks olemas olime. Ja ta luges selle vanavanematele ette!
• Oleme neid viinud kevadeti Ruhnu saarele. Ettevalmistav info tavaliselt on selline: minek 8-kohalise lennukiga, saarel elab ca 65 inimest, seal on kool, kus on õpetajaid rohkem kui lapsi; 2 kirikut ja 2 kaubanduskeskust – meie vahetusõpilased on positiivselt šokeeritud. - Milline oleks teie pere ideaalne perepäev?
Oleme teinud selliseid ette planeerimata perepäevi, et hommikul tuleb mõte minna kuhugi. Pakime asjad, istume autosse ja lähemegi näiteks 2 päevasele reisile Narva. Sellised väljasõidud meeldivad ka lastele kõige rohkem, ei ole pikka planeerimist ega reisiärevust. - Palun kirjeldage kolme sõnaga, miks olla vahetuspere?
YFU abil on reaalselt võimalik maailm omale koju tuua. - Kui teie pere oleks ilmanähtus, siis milline ja miks?
See ei ole küll ilmanähtus, aga ilmaga seoses tekib kohe võrdlus jaanipäevaga. Tavaliselt algab rahulikult, lootusrikkalt, mingil ajal tuleb kindlasti vihma/midagi ootamatut ja mitte kunagi ei tea, kuhu see kõik välja viib. Kindel on aga see, et iga jaanipäev on kordumatu – nii ka meie perega, haarame endalegi ootamatult huvitavatest ideedest kinni teadmata, millega see lõpeb.
NÜÜD ON MINU KORD
Värviküllane ja särav sügis on andmas oma teatepulga üle talvele. Kuigi lumi meile oma peegeldusega lisavalgust veel ei paku, siis kõigi õpilaste vaim on valmis suusatamiseks. Viiel, juba programmis oleval ägedal õpilasel on suusakünkad välja valitud, varustuse nimekiri kokku pandud, puudu on veel ainult vahetupere, kellega see seiklus ette võtta.
YFU üks paljudest võludest on võimalus ise valida omale uus pereliige. Täna on sinna valikusse veel lisandunud ka mõnetine eesti keele oskus. 😉 Mida veel ühelt õpilasprogrammilt tahta, kui üks tore vahetusõpilane, kes orienteerub juba igapäeva elus ja suhtleb sinuga sinu emakeeles!
Sinu uus pereliige ootab sind!
Küsi lisainformatsiooni, jättes YFUle oma andmed: https://www.yfu.ee/vahetuspere/vali-uus-pereliige/
Pikemalt YFUst
YFU ehk Youth for Understanding pakub noortele võimalust turvaliselt välismaale õppima minna, et avardada oma silmaringi, saavutada iseseisvus ja kogeda teisi kultuure. Rahvusvaheline õppeprogramm on mõeldud 14-18aastastele õpilastele ja tegutseb maailmas juba üle 70. aasta, millest Eestis 30. Igal aastal saabub maailma eri paigust Eestisse õppima mitukümmend 14-18aastast noort, kes veedavad oma õppeaasta elades Eesti peredes. Sel aastal on Eestis õppimas 38 gümnaasiumieas noort; arvule lisandub jaanuaris veel viis õpilast!
Renate Eensalu
MTÜ YFU Eesti