« Tagasi

Rapla Vesiroosi Kooli õpilaste õpilaskohtumine Almerias

Ühispilt IES Celia Viñase koolis on pärit erakogust

Meie Erasmus+ projekti kolmas õpilaskohtumine viis meid 1.- 6. maini 2023 Hispaaniasse, imelisse Almeria linna. Meie teekond algas 1. mai keskpäeval. Seekordne reisiseltskond oli taaskord 8-liikmeline: mina, õpetaja Kärt Kaseorg-Korbe, Ella-Nora Buschmann, Eliise Kundla, Kaisa Ingeliis Masing, Joosep Pikner, Tõnis Sillamaa ja Renate Väli. Teekond Almeriasse oli väga pikk ja kasutada tuli kahte lennukit ja bussi, kuid kohale jõudes kostitas Almeria meid imeliste vaadete ja sooja õhuga.

Teisipäeva hommikul sõitsime bussiga Cabo de Gata loodusparki. Seal saime nautida erinevaid veega seotud tegevusi. Sõitsime kajakidega merel ja ka kaljude vahel. Lisaks saime kummipaadis ja ka SUP laual olles aerutada. Kõik tegevused olid väga sportlikud ja väsitavad, kuid rõõm südames oli meil kõigil väga suur.

Kolmapäeval saime minna kooliga tutvuma (IES Celia Viñas). Seal toimus tervituskontsert ja õpilaste enesetutvustusvideode vaatamine. Saime osaleda töötoas, õigemini põgenemistoas, mis oli seotud erivajadustega. Seejärel tutvustati meile ka koolimaja, mis oli väga suur ja uhke. Lõpuks saime kuulata ja vaadata õpilaste esitlusi riigi, linna ja kooli kohta. Seejärel vaatasime kõik koos õpilaste tehtud videosid erivajaduste ja kaasamise kohta. Peale seda külastasime Alcazaba väljakut ja hiiglaslikku kindlust, mis oli väga vana, kuid imeline.

Neljapäev oli teistmoodi päev ning hommikul viis buss meid Almeriast Granadasse ja me külastasime Alhambra paleed. Need võimsad ehitised, imelised roosid ja kaunid mustrid - see oli tõeliselt ilus ja tore kogemus. Õhtul saime maitsta Hispaania rahvustoite ning saime taaskord erilise kogemuse osaliseks.

Reede hommikul mängisid õpilased Actionboundi mängu Almeria tänavatel ja ka õpetajad käisid kõikides punktides ja said teada, missuguseid ülesandeid õpilased lahendama pidid. Eriliseks tegi selle asja see, et liikusime kostüümides. Igal rühmal oli oma teema seoses erinevate muinasjuttudega, näiteks "Kaunitar ja koletis", "101 dalmaatsia koera" jne. Ka õpetajatel oli ülesandeks riietuda Araabia muinasjuttude stiilis. Õhtul toimus lõpupidu, kus saime tunnistused. Lisaks näidati õpilaskohtumise kokkuvõtvat videot ja seejärel tegid Hispaania õpilased ja õpetajad vahva tantsulise etteaste.

Laupäev algas väljasõiduga Mini Hollywoodi teemaparki, mis asub Tabernases. Päris mitmed vesterni filmid olid seal filmitud. Saime vaadata papagoide etendust ja keskpäeval nägime stseeni tõelisest vesterni märulist.

Taaskord möödus aeg Hispaanias väga kiiresti nagu eelnevatel õpilaskohtumistel, kuid positiivne on see, et saime taaskord toredaid kogemusi, erilis mälestusi ja häid sõpru. Nüüd on õpilaskohtumistega väike paus ja järgmine kohtumine toimub oktoobri alguses Budapestis.

Autor: Ly Torn
Erasmus+ projekti koordinaator Eestis

ühispilt Almeiras
Ühispilt Almerias erakogust