« Tagasi

Tule Rail Baltica teemaõhtule Raplas

Rail Baltica raudtee projekteerimine jõuab Rapla maakonnas peatselt lõpule, kuid ehitustegevus on paralleelselt projekteerimisega juba alanud. Eelmisel aastal alustati Rapla vallas ka esimese raudteeristumise, Kalevi ökodukti, ehitamisega ning järgmiste ristumiste ehitustööd ei lase ennast kaua oodata. Rääkimata sellest, et ees ootab raudtee põhitrassi ehitus.

Samal ajal käib ka maade omandamine ning kavandatakse kohalikke peatusi - üks neist peatustest saab olema ka Raplas. Seega on Rail Baltica raudtee rajamisega seotud tegevusi terve hulk, mis toovad kaasa küsimusi, mis vajavad läbi rääkimist, arutlemist, koos mõtlemist, kuidas raudtee ehitamist paremini läbi viia.
Sestap korraldab raudteeprojekti eest vedav Rail Baltic Estonia nende ja paljude teiste teemade üle ühiseks arutlemiseks sel kevadel erinevates omavalitsustes Rail Baltica teemaõhtud.

Teemaõhtule on oodatud kõik Rail Baltica huvilised, trassi äärde jäävate maade omanikud, kogukondade ja ettevõtete esindajad – kõik, kes tunnevad, et tulevikuraudtee rajamine teda ühel või teisel moel puudutab.

Rapla vallas toimub arutelu 10. mail kell 18.00-20.00 Rapla Kultuurikeskuse kinosaalis.

Arutlema ja küsimustele vastama tulevad Rail Baltica projektijuhid, keskkonnateemade ja projekteerimisega tegelevad eksperdid.

Rail Baltica sarnaseid suurprojekte saab ja peab planeerima ainult koostöös kogukondade, omavalitsuste ja trassiäärsete elanikega. Seega on kõik oodatud teemaõhtul osalema, et sellest sünniks praktiline kasu ja väärtus edasiste tegevuste planeerimisel.