« Tagasi

Rapla valla aasta ema 2022 on Enely Estaal

Enely Estaal on elanud oma perega Raikküla külje all 2007. aastast, mil koliti pereisa Hannesele pärandatud maamajja. Enely ja Hannese peres on neli last: 8-aastane Herbert, 14-aastane Lorelii, 16-aastane Rasmus ja 22-aastane Patrik Sebastian, kel küll perega õnnestub aega veeta siis, kui piloodiõpingute ja Tartu aktiivse kultuurielu edendamise kõrvalt aega jääb. Patrik Sebastian Undi loomingulised ja elulised saavutused pole vist ühelegi aktiivsemale „raplakale" märkamata jäänud. Herbert ja Lorelii õpivad Rapla Kesklinna Koolis, Rasmus Rapla Gümnaasiumis. Kooliväliselt osaleb Herbert jalgpalli- ja korvpallitrennis, käib rahvatantsu- ja maleringis, Rasmus ja Lorelii mängivad samuti korvpalli, Lorelii on muusikakoolis õppinud viiulit ja klaverit ning laulab Riinimanda lastekooris.

Kõik algab kodust ja pole kahtlustki, et kõik Enely pere lapsed on saanud kodust väga hea poolehoiu ja toe säärasteks eneseteostamisteks.

Enely on alati rõõmsameelne, igal moel abi pakkuv ning lahendusi otsiv. Igapäevaselt töötab ta riigiametnikuna vastutades selle eest, et ka pealinnas oleks kõikidel turvaline ja Nõmme-Haabersti piirkond oleks igal ajal kaitstud (Nõmme-Haabersti piirkonnavanem Politsei- ja Piirivalveametis).

Lisaks korrakaitsetööle on ta aktiivne MTÜ Raplamaa Lasterikkad juhatuses ning Rapla Kesklinna Kooli hoolekogus: alguses vanemate esindajana ning nüüd mõni aasta tagasi esimehena. Ehtne näide inimesest, kes teeb, see jõuab ja kui vaja, siis jagub aega kõigeks.

Enely ja Hannes on juba viis aastat tegelenud aktiivselt mesindusega ning selle aasta algusest otsustas Enely minna Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli kutseliseks mesinikuks õppima. Ülimalt tore peegeldus sellest, et soovitakse igal eluetapil omandada uusi teadmisi, leida endale mõnus hobi ning seda pidada professionaalsel tasemel. Elukaaslane Hannes on alati väga toetav ja kui parasjagu ema oma tegemistega hõivatud on, hoolitseb ta selle eest, et kõik lapsed jõuaksid õigel ajal trennidesse ja võistlustele ning kui vaja, siis tuleb ise ka maitsev õhtusöök valmistada.

Enely käest uuritakse tihti, kuidas ta seda kõike jõuab – olla mitmes kohas korraga, teha kõike väga hästi, sealjuures sütitades teisi oma energiaga. Kui ta soovib midagi ellu viia, siis alati see tal ka õnnestub. Alati naerusuine Enely on oma suure ja armsa pere hoolitsev ja armastav ema, kes on eeskujuks meile kõigile. 

Soovime palju rõõmu ja toredaid tegemisi Enely Estaali pere päevadesse. Ilusat emadepäeva!

Tunnustus antakse üle lastekaitsepäeval Rapla keskväljakul.

Foto autor Reelika Riimand