Milvi Panga pälvis Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhinna

Meie luuletaja Milvi Panga ja illustraator Mare Hunt pälvisid luulekoguga „Mesikäpa esikäpad" 29. Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhinna.

Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhind on aastast 1988 igal aastal välja antav kirjandusauhind luuletajale ja illustraatorile. Auhinda annavad välja Luunja Vallavalitsus ja Luunja Keskkool. Auhinnasaajad valib žürii koostöös Luunja valla lastega. Valik tehakse eelmisel aastal ilmunud luulekogude ja perioodikas ilmunud luuletuste eest.

Žürii esimees Toivo Ärtis kiitusega kitsi ei olnud. Tema sõnul on võiduraamat soe ja südamlik tervik, mis viib tagasi aega, „mil uksi ei pandudki lukku". Ärtis lisas, et raamat on detailideni läbi mõeldud, mis viitab loojate pühendumusele teose ettevalmistamisel.

"Mesikäpa esikäpad" valiti aasta alguses konkursil "25 Eesti kauneimat raamatut 2017" võitjate hulka, nüüd siis ka parima lasteluulekogu tiitel. Raamat sisaldab luuletusi nii praeguste laste muredest-rõõmudest, mitmesugustest Eestimaa paikadest, lindudest-loomadest kui ka „vana aja asjadest", millest kumab läbi autori lapsepõlvemälestusi.

Palju õnne ja lennukaid ideid meie sulesepale! 

Milvi Panga foto
Foto: Rutt Panga