« Tagasi

10. Rapla Selveri Suurjooks sel laupäeval!

PRESSITEADE

Loetud päevad Fenster Rapla Selveri Suurjooksuni

Juba sel laupäeval toimub 10. Rapla Selveri Suurjooks, mille peatoetajaks on Fenster Alumiinium. Esimese suurema juubeli tähistamiseks on võistluskeskusesse Rapla Selveri juures loodud tõeline spordipeo melu. Muusikat tuleb mängima Rapla kohalik bänd Spido, jalga saab puhata suures Saku peorekkas ja kehakinnitust toiduautost. Oma telkidega on kohal on mitmed koostööpartnerid ning kohapeal teeb otseülekannet Tre raadio. Õhtul, kui jooksud on joostud, toimub Tammemäel tasuta sissepääsuga Raplamaa laulu- ja tantsupidu „Jutud jõe ääres", kuhu soovitame minna mõnusat perepäeva jätkama.

Jooksule saab registreeruda veel kolmapäeva, 25. mai õhtuni. Toimub ka võistluspäeval registreerumine, tasumine sularahas. Kõik eelregistreerunud saavad Sportlandilt -50% sooduskoodi uue treening- ja jooksuvarustuse soetamiseks.

Milline on võistluste ajakava?

Võistluspäeva esimene start antakse juba kell 9.30, kui jooksma asub päeva kõige pikem ja uuem distants – Capital Milli maraton. 42,2 kilomeetrit joostakse neljal ringil, täpsem rajakaart on leitav jooksu kodulehe päisest.

Kell 10.00 alustavad Sadolin Spordihoone juures Mamma lastejooksud, mis ootavad kõiki kuni 12-aastaseid lapsi jooksma. Distantsid on 300-600 meetrit. Iga laps saab lõpus medali ja maitsva sisuga auhinnakoti. Lisaks autasustatakse 11-12-aastaste jooksu kolme paremat.

Selveri parklas asuvast võistluskeskusest antakse teine stardipauk kell 11.00 teist aastat toimuvale Hepa noortejooksule, mille raames saavad mõõtu võtta kõik 7-26-aastased noored. HEPA tanklad kingib kõikidele starti tulnutele spordisokid. Eelmise aasta särgiga tulijaid ootab finišis väike lisaboonus.

Kümme minutit pärast noorte startimist saavad rajale ka 5 km Sportlandi rahvadistantsist osavõtjad, kus sel aastal paremusjärjestust ei selgitata ning lõpuprotokoll on tähestikulises järjekorras. Loodame, et see toob rajale rohkem ka neid, kellele võistlusmoment ei ole oluline. Ilusa Medaloni disainitud rebasemedali saab kaela igaljuhul!

Kell 13.30 on aeg startida Harvikeri poolmaratonist osavõtjatel. 21,1 kilomeetrit joostakse juba tuttaval kahel ringil. Kümme minutit hiljem antakse päeva viimane ja suurima osavõtjaskonnaga start – Atla 10 km. Rapla 10 km rada on tuntud oma kiiruse poolest ja seetõttu toimuvad siin juba kolmandat korda ka Eesti Meistrivõistlused 10 km maanteejooksus, kus tänavu osaleb 41 Eesti tippjooksjat.

Kohtumiseni juba laupäeval!
Fenster Rapla Selveri Suurjooksu korraldustiim