« Tagasi

Raplamaa tunnustas tublimaid, kelle seas pälvisid tunnustuse mitmed Rapla vallaga seotud isikud

Kultuurkapitali tunnustuse saajaid pildistas Taimo Tammik

17. veebruaril peeti Kehtna Kutsehariduskeskuse saalis Raplamaa Omavalitsuste Liidu ja Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi pidulik tänugala „Raplamaa tänab". Tunnustuse pälvisid mitmed Rapla vallast pärit ja siin töötavad inimesed.

Kultuurkapitali Aastapreemia pälvib isik või organisatsioon, kes on aasta jooksul silma paistnud, panustanud oluliste sündmuste arengusse või saavutanud oma tegevuses kõrge taseme. Rapla vallaga on seotud järgmised aastapreemiate saajad:

  • Rapla Muusikakooli sõbralik ja nõudlik  viiuliõpetaja - Tekla Tappo,
  • kauaaegne maakonna koolispordi eestvedaja ning spordivõistluste  läbiviija - Laine Rokk,
  • Raplamaa Jalgpallikooli noorte ja meeskonna innustunud treener - Yilmaz Şahin.

*  *  *

Kultuuripreemia antakse isikule või organisatsioonile, kes on viimaste aastate jooksul silma paistnud ning kes on panustanud oluliste sündmuste arengusse või saavutanud oma tegevuses kõrge taseme. Kultuuripreemiad pälvisid teiste seas:

  • Rapla Kultuurikeskuse noor lavastaja ja kultuurisündmuste looja - Piia Põder,
  • Juuru Eduard Vilde Kooli kauaaegne ja töökas muusikaõpetaja - Elve Ruus,
  • tulihingelised Raplamaa rahvarõiva teema arendajad - MTÜ Raplamaa Perenaiste Selts Pauliine.

*  *  *

KULTUURIPÄRLI preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide-, rahvakultuuri- ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist Rapla maakonnas. Raplamaa ekspertgrupp on välja andnud 16 kultuuripärli tiitlit.
Raplamaa Kultuuripärl 2023. aastal on andnud väga suure ja hoomamatu panuse Rapla kui linna ja maakonna tutvustamisel maakonnast välja poole. Ta on oma panuse andnud nii täiskasvanute harrastusteatrite festivale kui ka koolinoorte teatrifestivale korraldades ning erinevate konkursside žüriis heatahtliku ja innustava hindajana osaledes. Tema lavakujundused ja laulu-tantsupeo rongkäigu kujundused on toredad ja läbimõeldud ning visuaali filosoofias on ta lähtunud alati ideedest ja identideedist, mis just Raplamaad rõhutades olulised on. Ta on heatahtlik ja empaatiline lavastaja ning kunstnik, Rapla maakonna väärtusruumi looja -  Valter Uusberg.

*  *  *
ELUTÖÖPREMIA antakse välja pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest.
2023. aastal elutöö preemia laureaat on tegelenud laste, noorte ja täiskasvanute õpetamisega juba 41 aastat. Nädalas õpetab ta ca 120 noort inimest, lisaks täiskasvanute koori. Vabariiklikelt konkurssidelt on ta korduvalt saanud parima juhendaja tiitli. Igalt festivalilt või võistulaulmiselt on tema kollektiivid saavutanud mingi tunnustuse. Talle meeldivad väljakutsed ja erilised projektid ja ta hindab huumorit. Ta teeb oma tööd südamega ning tema töö kannab vilja.  Elutööpreemia pälvis Thea Paluoja.

*  *  *
Teenetemärk „Rapla maakonna hõbedane vapimärk" antakse inimesele, kes pikaajalise silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud maakonna arengule ning toonud maakonnale au ja tunnustust.

Raplamaa hõbedase vapimärgi pälvis Valtu Põhikooli direktor Andres Saks. 
Kooli direktori ja õpetajana on ta alati positiivne, optimistlik ja hea suhtleja. Ta on hinnatud abiline maakonna koolinoorte võistluste läbiviimisel ja oluline taustajõud Kadi Võimlejate tegevuses.

Suur tänu ja palju õnne kõikidele laureaatidele!
Jätkugu teil ikka huvi ja jaksu meie elu rikastamisel!

Rohkem pilte näed valla FB lehelt, vajutades allpool "F" märgile.