3.11.21

Aasta spordiauhind

Auhind omistatakse isikule või kollektiivile, kelle tehtud tegu on rikastanud valla spordielu või toonud vallale tuntust.

2020. aasta

Rapla valla 2020. aasta spordiauhinna laureaat on MTÜ Raplamaa Jalgpallikool.
Kool on asutatud 2012. aastal ja selle üks eestvedajaid ja tegevjuht on olnud algusest peale Taavi Tüvist. Eesmärk on olnud nii Rapla vallas kui terves maakonnas laialdase võimaluse loomine jalgpalli harrastamiseks ja mängimiseks. Eelkõige on rõhk pandud meie laste ja noorte kaasamisele jalgpalli treeningutele nii poiste kui tüdrukute seas. Tänaseks on jõutud maakonna suurimate spordiklubide hulka. Viimase aasta jooksul on klubi juhtide eestvõtmisel loodud jalgpallihuvilisi ühendav kogukond, mis tegutseb nii (sotsiaal)meedias, väljaku ääres kui erinevatel jalgpalliga seotud kogupere- ja spordiüritustel. Kodumängud tõid rahva taas jalgpallilainele. Mänge külastas keskmiselt 100 inimest. Suurim külastanute arv 138 inimest ühel mängul.
11. korda toimunud Jalkafest on pikima traditsiooniga Raplamaa jalgpalliüritus.
Pallimängude Suvekool 2020 oli suvine linnalaager, milles osales 130 last.
Vutitrall 2020 oli heategevuslik jalgpalliüritus lasteaialastele, mis toimus juba 8. korda.

Teised esitatud nominendid:

  • Rapla Korvpallikool, kes on 20 aasta jooksul tegelenud spordielu ja tervise edendamisega Raplamaal ning korraldas Raplas Eesti korvpalli 100. sünnipäeva-aasta raames „Guinnessi rekordi ürituse: 100 000 vabaviset".
  • Rapla kardiraja korrastamise ja sellele uue hingamise andmise eest. Margus Leesmaa Kardikeskus OÜst.
  • Autospordi populariseerija ja rahvarallide läbiviija Kaido Vilu GAZ Ralliklubi MTÜst.
  • Ülle Laasner Rapla Sulgpalliklubist „Valge Hani" sulgpalli toomise eest Rapla valla ja maakonna sportmängude kaardile.
  • Taavi Tüvist jalgpalli kui spordiala ja sellega seotud vabaaja tegevuste ja ürituste pildile toomise eest Rapla vallas.

2019. aasta

Juuru köieveo meeskond
Rapla vallale on erinevatel võistlustel tuntust toonud üks vahva ja eriti silmapaistev meeskond- köieveo meeskond, mille koosseisu kuuluvad seitse suurt ja tugevat rammumeest: Mikk Meinberg, Ott Meinberg, Maarek Lee, Marco Lee, Kaido Lee, Margus Laurimaa, Jaan Nokkur ning kapten Liisa Lee. Võistkond saavutanud mitmeid aastaid järjest I kohti ning on ühtlasi ka 2019. aasta Eesti meister köieveos.

2018. aasta

Kaitseliidu Rapla maleva saalihoki  naiskonna treener Tauno Sau
Tänu Tauno Sauale on Rapla valla spordielu rikastunud saalihokiga. Eelmisel hooajal teeniti naiskonnaga meistriliigas pronksmedal, sellel hooajal treenib ta lisaks U-14 tüdrukuid. Mängijad iseloomustavad teda kui ausat, rõõmsameelset, kohusetundlikku, empaatilist ja väga pühendunud treenerit. Tauno Sau mängib ise oma meeskondadega saalihoki esiliigas ja maakonnaliigas.

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI