24.08.23

Aasta spordiauhind

Auhind omistatakse isikule või kollektiivile, kelle tehtud tegu on rikastanud valla spordielu või toonud vallale tuntust.

2022. aasta

2022. aasta spordiauhinna laureaat on Kaido Vilu ja GAZ Ralliklubi MTÜ.
Kaido Vilu on olnud juba pikalt eestvedajaks erinevate autospordi sündmuste korraldamisel Raplamaal. Tema panust Eesti autoralli arengusse hinnatakse autospordi kogukonnas kõrgelt. Ta on ka Rapla Ralli üks peakorraldajatest ning initsiaatoriks autoralli Eesti meistrivõistluste sarja kuuluva võistluse elluäratamisel.

Rapla Ralli toimus sel aastal juba kolmandat korda ja tegu on autospordi kogukonnas väga hinnatud võistlusega, kuhu tullakse üle kogu Eesti aga ka välismaalt.

Täname nominente:

 • Suur tänu pikaaegsele Raplamaa spordiedendajale ja maakonna suurima spordivõistluse Fenster Rapla Selveri Suurjooksu korraldajale Donatas Narmontile. 2022. aasta mais peeti jooksu juba 10. korda.
 • Suur tänu meie korvpallielu hoidjale Rapla Korvpalli Koolile 25. tegutsemisaasta eest ning suurepäraste sportlike tulemuste eest võistlustel 2022. aastal.
 • Suur tänu Rapla Ratsakool MTÜle ratsakooli loomise eest 2022. aastal ning aktiivse kaasalöömise eest valla üritustel.
 • Suur tänu Enno Püttile, kes on võtnud südameasjaks Rapla Vesiroosi Kooli juurde  uisuväljaku ja uisuraja rajamise ning hooldamise. Uisutamisest said rõõmu tunda väga paljud Rapla valla inimesed.

2021. aasta

Rapla valla 2021. aasta spordiauhinna laureaat on Rapla Tantsustuudio
Rapla Tantsustuudio on 2014. aastast alates Raplas tegutsev tantsustuudio, kus täna on peamiseks põhisuunaks jazztants ja seda toetavad teised performance cheer stiilid (freestyle pom, high kick, street).

Koreograafia õppimisele lisaks arendatakse trennides painduvust ja üldfüüsilist vormi, õpitakse tantsutehnikat ning täiendatakse akrobaatilisi oskusi. Rapla Tantsustuudios tantsivad lapsed ja koolinoored, sealjuures on lapsed trennidega liituma oodatud juba alates kolmandast eluaastast. Nii poistele kui tüdrukutele mõeldud trennides õpitakse muusikat kuulama, rütmitunnetust ja muusika järgi liikumist.

Tantsustuudio eestvedaja ja kutseline treener Liis Pärn muudab tantsutrennid lastele ja noortele alati huvitavaks ja mitmekülgseks. Liis on treenerina nõudlik, alati lapsi toetav ja oskab panna kõiki endast maksimumi andma, nagu ka tema ise kõigis tegemistes annab. Ta on pühendunud tantsimisele, arendab ja täiendab ennast pidevalt, samuti on kohtunikuna osalenud tantsuvõistlustel. Ta on lastele ülihea eeskuju ja paremat treenerit ei oska oma lastele tahta.

Lisaks korralistele trennidele sisustab Liis koolivaheajad treeninglaagritega, kutsub külla mainekaid külalistreenereid ja korraldab põnevaid ühistegevusi.

Rapla Tantsustuudio tantsijad on esindatud paljudel erinevatel tantsuvõistlustel - nii kohalikel, üle-riigilistel kui ka rahvusvahelistel. Hooajal 2020/2021, mil pandeemia tõttu jäid ära mitmed tantsuüritused, motiveeris Liis õpilasi digikanalite kaudu tantsuga jätkama, korraldas treeninguid õues, kui see lubatud oli ja filmis üles tantsukavad võistluste ja festivalide tarbeks, kui nende eelvoorud digikanalitesse kolisid. Just sellisel keerukal hooajal õnnestus Rapla Tantsustuudio koolinoorte grupil Forte kavaga "Lootuses" võita Eesti suurima Tantsufestivali Kuldne Karikas üldvõit!

Käesoleva, 2021/2022, hooaja tulemused ületavad juba eelmisi ja saavutatud on ridamisi tunnustavaid auhindu ning kõrgeid kohti. Näiteks grupp Forte 1. koht Eesti Meistrivõistlustel cheerleadingus, millega ühtlasi kvalifitseerus grupp Euroopa meistrivõistlustele, mis toimub saabuval suvel Kreekas. Tantsustuudio erinevate gruppide, soolo- ja duokavade saavutused ja tulemused on kirjas tantsustuudio kodulehel: www.raplatantsustuudio.eu/tulemused Tantsukavade graatsia väljendab tantsimist kui kunsti, kuid akrobaatilised tõsted ja heas vormis tantsijad kinnitavad, et sama palju on tants ka sport.

Rapla Tantsustuudio säravad saavutused on toonud tuntust ja tähelepanu nii tantsustuudiole kui ka Raplale ning noorte tantsijate pealekasv lisab kindlustunnet, et suuri saavutusi on oodata veelgi!

Tants teeb inimesed ilusaks, keha kergeks ja meele rõõmsaks!

Tänukirja pälvisid:

 • tütarlaste sportliku ja tantsulise liikumise edendaja Kadi Saks,
 • Rapla Korvpallikool ja korvpallimeeskond, kes pakkus meile 2021. aastal rohkelt sportlikke elamusi ning saime kevadel Rapla keskväljakul üheskoos rõõmustada teie pronksmedali üle,
 • Raplamaa Jalgpallikooli esindusmeeskond, kes viis Rapla jalgpalli uuele tasemele.

2020. aasta

Rapla valla 2020. aasta spordiauhinna laureaat on MTÜ Raplamaa Jalgpallikool.
Kool on asutatud 2012. aastal ja selle üks eestvedajaid ja tegevjuht on olnud algusest peale Taavi Tüvist. Eesmärk on olnud nii Rapla vallas kui terves maakonnas laialdase võimaluse loomine jalgpalli harrastamiseks ja mängimiseks. Eelkõige on rõhk pandud meie laste ja noorte kaasamisele jalgpalli treeningutele nii poiste kui tüdrukute seas. Tänaseks on jõutud maakonna suurimate spordiklubide hulka. Viimase aasta jooksul on klubi juhtide eestvõtmisel loodud jalgpallihuvilisi ühendav kogukond, mis tegutseb nii (sotsiaal)meedias, väljaku ääres kui erinevatel jalgpalliga seotud kogupere- ja spordiüritustel. Kodumängud tõid rahva taas jalgpallilainele. Mänge külastas keskmiselt 100 inimest. Suurim külastanute arv 138 inimest ühel mängul.

11. korda toimunud Jalkafest on pikima traditsiooniga Raplamaa jalgpalliüritus.

Pallimängude Suvekool 2020 oli suvine linnalaager, milles osales 130 last.

Vutitrall 2020 oli heategevuslik jalgpalliüritus lasteaialastele, mis toimus juba 8. korda.

Tänukirja pälvisid:

 • Rapla Korvpallikool, kes on 20 aasta jooksul tegelenud spordielu ja tervise edendamisega Raplamaal ning korraldas Raplas Eesti korvpalli 100. sünnipäeva-aasta raames „Guinnessi rekordi ürituse: 100 000 vabaviset".
 • Rapla kardiraja korrastamise ja sellele uue hingamise andmise eest. Margus Leesmaa Kardikeskus OÜst.
 • Autospordi populariseerija ja rahvarallide läbiviija Kaido Vilu GAZ Ralliklubi MTÜst.
 • Ülle Laasner Rapla Sulgpalliklubist „Valge Hani" sulgpalli toomise eest Rapla valla ja maakonna sportmängude kaardile.
 • Taavi Tüvist jalgpalli kui spordiala ja sellega seotud vabaaja tegevuste ja ürituste pildile toomise eest Rapla vallas.

2019. aasta

Juuru köieveo meeskond
Rapla vallale on erinevatel võistlustel tuntust toonud üks vahva ja eriti silmapaistev meeskond- köieveo meeskond, mille koosseisu kuuluvad seitse suurt ja tugevat rammumeest: Mikk Meinberg, Ott Meinberg, Maarek Lee, Marco Lee, Kaido Lee, Margus Laurimaa, Jaan Nokkur ning kapten Liisa Lee. Võistkond saavutanud mitmeid aastaid järjest I kohti ning on ühtlasi ka 2019. aasta Eesti meister köieveos.

2018. aasta

Kaitseliidu Rapla maleva saalihoki  naiskonna treener Tauno Sau
Tänu Tauno Sauale on Rapla valla spordielu rikastunud saalihokiga. Eelmisel hooajal teeniti naiskonnaga meistriliigas pronksmedal, sellel hooajal treenib ta lisaks U-14 tüdrukuid. Mängijad iseloomustavad teda kui ausat, rõõmsameelset, kohusetundlikku, empaatilist ja väga pühendunud treenerit. Tauno Sau mängib ise oma meeskondadega saalihoki esiliigas ja maakonnaliigas.

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI