24.08.23

Aasta majandusauhind

Auhind omistatakse Rapla vallas tegutsevale isikule, kelle tegevus on enim mõjutanud Rapla valla elukeskkonda (majandusedu) ja aidanud kaasa valla positiivsele ning tasakaalustatud arengule.

2022. aasta

2022. aasta majandusauhinna laureaat on N&N Invest Grupp OÜ.
Ettevõte on pikka aega seisnud hea ehitusmaterjalide müügi eest Raplas. Vaatamata paljudele väljakutsetele avati 2022. aasta 1.aprillil Raplas Tallinna mnt ääres avar ESPAK ehitusmaterjali- ja tööriistakauplus.

Kui varasem kauplus asus ca 800 ruutmeetril, siis uue poe kogupindalaks planeeriti 3000 ruutmeetrit, millest ligi poole moodustab müügipind, poole laopind.

Kaupluse arhitekt on Arhitektibüroo Peil, ehitaja Mapri Ehitus. Ehituse maksumus oli 1,45 miljonit eurot ja seda aitas finantseerida Coop Pank.

Ettevõttes töötab 24 inimest ning käive 2022. aastal oli üle 7 miljoni euro.

Suur tänu nominentidele:

  • Suur tänu Merle Pihlakas ja Peeter Käsper MerPet OÜst Rapla linna miljöö kaunimaks muutmise ja kvaliteetsete rendipindade loomise eest peatänavale.
  • Suur tänu Mivo Ehitus OÜle, kelle eestvedamisel valmis 13.07.2022 aadressil Mahlamäe 7 uus neljakorruline kortermaja 30 korteriga. Viimane seesugune kortermaja valmis Raplas üle 15 aasta tagasi.
  • Aitäh „Maidla Nature Resort" Lamstrop OÜle, kelle erakordse arhitektuuriga loodusvillad ja uudne lähenemine puhkamisele-  kaasaegsed mugavused ürgses, puutumatus looduses, toob Rapla valda turiste erinevatest riikidest.

 

2021. aasta

Rapla valla 2020. aasta majandusauhinna laureaat on HÖHLE OÜ

Ettevõte Höhle OÜ  asutati  2015. aastal. HÖHLE toodab fiiberoptiliste kaablite paigaldamiseks vajalikke mikrotorusid Rapla vallas Lõiuse külas alates 2016 aastast. Tootmisega rendipinnal Järlepas alustati 2016. aasta juunis,  esimese aasta müügikäive oli 81 000 eurot,  2017. aastal 1,48 milj eurot,  2018 a  3,17 milj eurot. 2019.a  koliti oma tootmispinnale Lõiuse külas, kus on renoveeritud vana sigala ning lisaks on ehitatud hoonele laiendus – tootmispinda kokku 6700 m2 ning sellele lisaks avar kinnistu välislaoplatsi tarbeks. Tegu on väga kaasaegse, avara ja töötajasõbraliku töökeskkonnaga.

Tänaseks ületab Höhle aasta käive 10 miljonit eurot.

Enamik toodangust eksporditakse 20-sse riiki, peamiselt Skandinaaviasse, Saksamaale ja Inglismaale.

Töötajaskond on nüüdseks kasvanud 29-le, kellest enamik on Rapla valla või maakonna inimesed. Kaadri voolavus on olematu. Ettevõtte juhtkond peab väga lugu oma töötajatest ja on loonud neile head töötingimused. Põhjus, miks nad asuvad Rapla valla pisikeses Lõiuse külas on see, et nad ei taha olla anonüümne tootmisettevõtte suures tööstuspargis, vaid just eriline ja väikeses kohas.

Höhle on teinud piirkonda suure investeeringu ja arenenud märkimisväärselt kiires tempos.

Höhle toetab Rapla valla mitmeid algatusi nende hulgas Rapla korvpalli ja Naiste Ööde Filmifestivali.

Tänukirja pälvis:

 

  • Valla elu-olu jäädvustaja ja fotograafiteenuse pakkuja aastast 1992 Taimo Tammik.

2020. aasta

Rapla valla 2020. aasta majandusauhinna laureaat on Rene Heinsalu Expolio OÜst. Tema eestvedamisel valmis Raplas, Viljandi mnt 90 äri- ja korterhoone. Tegu on vana ja väärika telliskivimaja laienduse ja ümberehitusega, mille juures säilitati fassaadimaterjal, milleks oli kunagi Rapla tellisetehases valminud telliskivi. Ärihoones tegutsevad ASi Würth ja ASi Hydroscand esindused. Ühe osa hoonest moodustab 8 avarat korterit, mis leidsid omaniku juba enne nende valmimist.
Arhitektuurselt hästi läbi mõeldud ja silmapaistva valgustusega hoone asub vahetult Viljandi mnt ääres ja kaunistab oluliselt Rapla linna läbivat põhimaanteed. Arhitektuurse projekti teostas RAFAB OÜ, mille eesotsas on Raplast pärit arhitektid Peeter Liivandi ja Villu Scheler. Juba pea 20 aastat Rapla vallas tegutsenud ettevõtte peamisteks tegevusvaldkondadeks on põrandakatete paigaldus ja sise- ning välisviimistlustööd. Lisaks tegeletakse ka üldehitusega nii all- kui peatöövõtjana. Kuigi tegutsetakse üle Eesti, on nende peamisteks tööpiirkondadeks kujunenud Harju- ja Raplamaa. Hiljutised olulisemad objektid Rapla vallas on veel nt Rapla Kultuurikeskuse renoveerimine ja kino ehitus, Korvpallikooli renoveerimine jne. Ettevõtte netokäive 2019. aastal oli 3 893 333 eurot ning kasum 139 347 eurot. 2019. aastal töötas ettevõttes 71 töötajat.

Tänukirja pälvisid:

  • Rapla HooviOTTi ellukutsuja ja korraldaja MTÜ Hoov.
  • Kiire ja paindliku tegutsemise ning klientide soovidega maksimaalse arvestamise ja panuse eest kohaliku kogukonna erinevatesse valdkondadesse - Maris Rudnevs VarenaGrupp OÜst.

 

2019. aasta

Rapla valla 2019. aasta majandusauhinna laureaat on Kaiu LT OÜ.

Kaiu LT OÜ on Raplamaa suurim põllumajandusettevõte, milles saab tööd üle 40 töötaja. 2019. aastal saavutas Kaiu LT lüpsikari rekordilise väljalüpsi lehma kohta, mis on enam kui 14 tonni aastas. Samuti on tegu üldse Eesti kõige kõrgema piimatootlikkusega piimafarmiga. 2019 avati uus laut 500 lüpsilehmale. Eelnevalt oli valminud Kaius laut 250 vasikale, pikendatud poegimislauta, ehitatud uus sööda- ja silohoidla ning kaks 12000 m³ mahutavusega vedelsõnnikuhoidlat. Kogu investeering ulatus kokku 3,5 miljoni euroni.

 

2018. aasta

Rapla valla 2018.  a majandusauhinnaga tunnustati osaühingut Expolio.
Expolio OÜ on  kasvav ja stabiilne Rapla valla ettevõte, kes  näitab soovi panustada ja arendada koduvalda. Ta on tööandjaks ligi 70 inimesele. Suurepärast pühendumist ja koostöövalmidust näidati Rapla Kultuurikeskuse renoveerimisel.

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI