3.11.21

Aasta majandusauhind

Auhind omistatakse Rapla vallas tegutsevale isikule, kelle tegevus on enim mõjutanud Rapla valla elukeskkonda (majandusedu) ja aidanud kaasa valla positiivsele ning tasakaalustatud arengule.

 

2020. aasta

Rapla valla 2020. aasta majandusauhinna laureaat on Rene Heinsalu Expolio OÜst. Tema eestvedamisel valmis Raplas, Viljandi mnt 90 äri- ja korterhoone. Tegu on vana ja väärika telliskivimaja laienduse ja ümberehitusega, mille juures säilitati fassaadimaterjal, milleks oli kunagi Rapla tellisetehases valminud telliskivi. Ärihoones tegutsevad ASi Würth ja ASi Hydroscand esindused. Ühe osa hoonest moodustab 8 avarat korterit, mis leidsid omaniku juba enne nende valmimist.
Arhitektuurselt hästi läbi mõeldud ja silmapaistva valgustusega hoone asub vahetult Viljandi mnt ääres ja kaunistab oluliselt Rapla linna läbivat põhimaanteed. Arhitektuurse projekti teostas RAFAB OÜ, mille eesotsas on Raplast pärit arhitektid Peeter Liivandi ja Villu Scheler. Juba pea 20 aastat Rapla vallas tegutsenud ettevõtte peamisteks tegevusvaldkondadeks on põrandakatete paigaldus ja sise- ning välisviimistlustööd. Lisaks tegeletakse ka üldehitusega nii all- kui peatöövõtjana. Kuigi tegutsetakse üle Eesti, on nende peamisteks tööpiirkondadeks kujunenud Harju- ja Raplamaa. Hiljutised olulisemad objektid Rapla vallas on veel nt Rapla Kultuurikeskuse renoveerimine ja kino ehitus, Korvpallikooli renoveerimine jne. Ettevõtte netokäive 2019. aastal oli 3 893 333 eurot ning kasum 139 347 eurot. 2019. aastal töötas ettevõttes 71 töötajat.

Teised nominendid:

  • Rapla HooviOTTi ellukutsuja ja korraldaja MTÜ Hoov.
  • Kiire ja paindliku tegutsemise ning klientide soovidega maksimaalse arvestamise ja panuse eest kohaliku kogukonna erinevatesse valdkondadesse - Maris Rudnevs VarenaGrupp OÜst.

 

2019. aasta

Rapla valla 2019. aasta majandusauhinna laureaat on Kaiu LT OÜ.

Kaiu LT OÜ on Raplamaa suurim põllumajandusettevõte, milles saab tööd üle 40 töötaja. 2019. aastal saavutas Kaiu LT lüpsikari rekordilise väljalüpsi lehma kohta, mis on enam kui 14 tonni aastas. Samuti on tegu üldse Eesti kõige kõrgema piimatootlikkusega piimafarmiga. 2019 avati uus laut 500 lüpsilehmale. Eelnevalt oli valminud Kaius laut 250 vasikale, pikendatud poegimislauta, ehitatud uus sööda- ja silohoidla ning kaks 12000 m³ mahutavusega vedelsõnnikuhoidlat. Kogu investeering ulatus kokku 3,5 miljoni euroni.

 

2018. aasta

Rapla valla 2018.  a majandusauhinnaga tunnustati osaühingut Expolio.
Expolio OÜ on  kasvav ja stabiilne Rapla valla ettevõte, kes  näitab soovi panustada ja arendada koduvalda. Ta on tööandjaks ligi 70 inimesele. Suurepärast pühendumist ja koostöövalmidust näidati Rapla Kultuurikeskuse renoveerimisel.

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI