17.05.22

Rapla Lasteparadiis

lasteparadiisi plakat

Lastekaitsepäeval, 1. juunil saab Rapla keskväljakul, raamatukogu juures ja peatänava ääres toimuma suur perepäev - Rapla Lasteparadiis

Klikka allolevatele linkidele, et näha, mis ja kus täpsemalt toimuma saab:

NB! Info täieneb pidevalt!

 

Kino

Kell 11 Beebikino "Jänkude Akadeemia: Võimatu Munamissioon"

Jänkude akadeemia plakat

Beebikino koos õdede ja vendadega. Mahe valgus, vaiksem heli ja mänguasjad-tekid-padjad.

Animafilm "Jänkude Akadeemia: Võimatu Munamissioon" - suur plaan, kuidas päästa lihavõttepühad.

Miks ometi? Just lihavõttepühade eelõhtul juhtus midagi ootamatut! Jänkude Akadeemia tähtsaim ese, maagiline kuldmuna, on muutunud süsimustaks... Isegi õpetajatel on kõrvad lidus, sest niisugust asja pole enne juhtunud! Tarkade jäneste raamatud ütlevad, et kui kuldmuna mustaks värvub, on lihavõttepühad suures ohus!

Selgub, et loosse on segatud salakavalate rebaste pere. Neil on juba ammu plaanis rikkuda kauneim kevadine püha, sest nende arvates on rebased alati olnud ja on ka edaspidi jänkudest paremad! Kõigele lisaks tahab lihavõttepühi rikkuda ka endine akadeemia õpilane, pikk-kõrv Leo! Ta veenab rebaseid pühademune varastama, sest siis poleks ka lihavõttepühi. Jäneste Akadeemias on täielik segadus! Pühad tuleb iga hinna eest päästa! Aga oh häda - pärast seda, kui kuldmuna mustaks värvus, on kõik õpilased ja õpetajad kaotanud oma supervõimed! Nüüd peavad jänkud lootma ainult oma südamele ja tarkusele, et rebasepere üle kavaldada.

Veider küll, aga rebasepoiss Ferdinandile see salakaval pühade rikkumise plaan üldse ei meeli. Ta on ainus selline, kes teistest rebastest erineb. Tema armastab lihavõttepühi ja ei taha, et need kaoksid. Seepärast otsustab ta saada sõbraks Maxiga, Jänkude Akadeemia andekaima õpilasega, ja talle oma abi pakkuda. Aga kas jänkud saavad usaldada rebast? Äkki on seegi rebaste järjekordne salaplaan? Või ehk tasuks siiski usaldada Ferdinandi, et päästa lähenevad pühad? Kes oskaks öelda, mis on õige?
Põnev, seiklusi ja ohte täis animafilm "Jänkude Akadeemia: Võimatu Munamissioon" jutustab suurest eesmärgist, tõelisest sõprusest ja üksteise usaldamisest. Kinodes alates 6. maist.
Filmi pikkus: 1h 16 min.
Žanr: Animatsioon, Kogupere
Vanusepiirang: Lubatud kõigile

Tavahinnad: 5,50 €, Soodushinnad: 4 €

 

Kell 15 Lastekaitsepäeva kino "Lõvi nimega Kuningas"

lõvifilmi plakat

Lõvikutsikas Kuningas põgeneb transportimise ajal salakaubitsejate käest lennujaamast ja leiab varjupaiga 12-aastase Inèsi ja 15-aastase Alexi kodus. Õde ja vend mõtlevad välja pöörase plaani Kuninga Aafrikasse tagasi viimiseks. Kahjuks ei tee neid taga ajavad tolliagendid ülesannet just lihtsamaks. Kuid peagi ühineb nende seiklusega vanaisa Max, keda lapsed on vaid kaks korda kohanud, ja sest peale pole miski võimatu.
Eesti vaatajate jaoks on filmitegelastele oma hääle andnud Nora Aule (Ines), Märten Männiste (Alex), Egon Nuter (Max), Kristiine Truu (Louise), Erki Aule (Paul), Külli Teetamm (Elisabeth), Liisu Krass (Chaussin), Priit Öövel (Martin), Rauno Kaibiainen (Thomas) ja mitmed teised.

Film on dubleeritud eesti keelde dubleerimisstuudios AVP Stuudio. Dublaaži- ja helirežissöör on Kert Laur. Eesti keelde tõlkinud Hiljar Laansalu.

Filmi pikkus: 1h 45min.
Žanr: Komöödia, Kogupere
Vanusepiirang: Alla 6 a. mittesoovitatav
Tavahinnad: 5,50 €, Soodushinnad: 4 €

---Lehe algusesse ---

 

Raamatukogu juures

NB! Halva ilma korral kolime kõik tegvused siseruumidesse!

Kella 13 - 14 Luulelõuna. Esinevad Rapla gümnaasiumi, Rapla Vesiroosi Kooli ja Rapla Kesklinna Kooli õpilased

Kella 15.00 - 16.45 jagab vallavanem tervituskinke 2021. aastal valda sündinud beebidele.

pilt lusikatest ja raamatutest

Kutse 2021. aastal Rapla valda sündinud beebide peredele!
Rapla vald on koostöös Rapla Keskraamatukoguga kinkinud viimastel aastatel valda sündinud beebidele lusikad ja raamatud.
Vallavanem Gert Villard ootab teid lastekaitsepäeval, 1. juunil, Rapla Keskraamatukogu ees (Lasteaia 5) kella 15 – 16.45, et tervitada 2021. aastal sündinud vallakodanikke.
Seame ennast keskraamatukogu õue ja teie saate sealt läbi jalutada ka käruga. Halva ilma korral liigume tuppa. Samal ajal on avatud raamatukogu uksed ja töötajad tutvustavad teile just lastele ja noortele vanematele raamatkogu poolt pakutavat.

Kui teil ei ole võimalik sellel ajal kohale tulla, võib kingitusele hiljem raamatukokku järgi minna.

 

Kella 13 - 18

Vanad õuemängud

Meisterdamise töötuba

Raamatukogu tutvustus

Muinasjutuala

Fotonurk Sipsikuga

Raamatukoguesisel muruväljakul korraldavad ühismängimise OÜ Ridiradiralla ja Rapla Waldorfkool. Avatud on erinevad mängupesad

perekond pargis

Tule koos perega. Võta kaasa oma lemmik mänguasjad, piknikutekk ja tule ühisele mängimisele. Suurepärane võimalus mänguasjade vahetiseks või isegi müügiks.

 

---Lehe algusesse ---

Keskväljakul

Alates kella 16 karussell, suhkruvatt, jätsiratas, Rapla Valla Avatud Noortekeskus, Rapla Korvpallikool, Raplamaa Jalgpallikool, Rapla Õmblusstuudio, Kabala Lasteaed-Põhikool.

 

Kell 17.00 kontsert

Tunnustame Rapla valla aasta ema 2022. Esinevad Rapla Laulustuudio eelkoor, mudilaskoor, Kabala Lasteaia-Põhikooli ukulele ansambel ja Kadi Võimlejad.

tüdruk suhkruvatiga

karussell

 

 

---Lehe algusesse ---

Tule tutvusta end lasteparadiisis!

Lasteparadiisi on oodatud end tutvustama ja oma tegevusi näitama või kaupu pakkuma kõik need, kellel meie vallas on lastele ja peredele midagi pakkuda.

Anna endast märku:

  • kui Sul on huviringid, -tegevused või hobid - Helen Hints - helen.hints@rapla.ee
  • kui pakud lastele kaupu - Rikka Toman Rabav Raplamaa Toode - raplamaatoode@gmail.com
  • kõik, muu mis lastekaitsepäevaga kokku käib (nt peokorraldus, teemaõhtud jne) - Katrin Kruusimägi - melu@rapla.ee

---Lehe algusesse ---

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI