3.11.21

Aasta haridusauhind

Auhinnaga tunnustatakse haridusalaseid algatusi, saavutusi või jätkusuutlike traditsioonide hoidmist, elutööd või silmapaistvat tegevust valdkonnas. Auhind omistatakse üksikisikule, kollektiivile, ühendusele või ettevõtjale, kelle tegevus valla hariduselus on olnud
silmapaistev.

2020. aasta

Rapla valla 2020. aasta haridusauhinna pälvis Ivi Sark.
Ivi on täiskasvanud õppija nädala sündmust korraldanud Raplamaal juba 15 aastat. Ta on Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assossatsiooni Andras Täiskasvanuhariduse koordinaator Raplamaal.
Täiskasvanud õppija nädala raames on Raplamaal tunnustatud 361 nominenti. Möödunud aastal esitati TÕNi nominente Raplamaalt kokku 36. Sellise hulga nominentide arvuga ja nende ülesleidmisega ületati kõikide teiste maakondade tulemusi.
Erakordne 2020 aasta on olnud suurim ühisõppimine üle maailma. Sisuliselt iga inimene on pidanud omandama uusi oskuseid, eelkõige tehnoloogia kasutamist kuid kindlasti ka oskuse olukorras toime tulla ja kohaneda. Täiskasvanuharidus Raplamaal võrgustiku liikmed aitavad leida haridustee jätkamiseks sobilikke võimalusi, märkavad tublisid täiskasvanud õppijaid ja organisatsioone ning tunnustavad neid kõiki tänusündmusel. Võrgustik on tegelenud aktiivselt täiskasvanuhariduse populariseerimisega maakonnas, mis on ennast tugevalt õigustanud, sest maakonna kutsehariduskeskustes on rekordiline arv täiskasvanuid õppimas! Õppimisest kasu meile kõigile – eneseteadlik täiskasvanu on parem kaaslane kodus, tööl või olles ise tööandja rollis. Raplamaal on tore õppida ja Raplamaa inimestele meeldib õppida! Tunnustamine aga innustab uutele tegudele!

Teised esitatud nominendid:

  • Alu Kooli hoolekogu pikaaegne liige ja esimees Marve Reede.
  • Rapla Vesiroosi Kooli tugiteenuste koordinaator Ebbe Sündema.

2019. aasta

Vahur Soonberg
Vahur Soonberg on Rapla Vesiroosi Koolis  innustunud muusikaelu edendaja olnud juba 15 aastat. Tema eestvedamisel alustas tegevust muusikastuudio, kus õpilastel on olnud võimalus  arendada laulu- ja pillimängu oskust ning ansamblites koos musitseerimist. Kooli kogukonnas on saanud legendaarseks kaks korda õppeaastas toimuvad muusikastuudio kontserdid.

Vahuri juhendatud  laulukoorid on osalenud kõikidel vabariiklikel ja maakondlikel laulupidudel. Ta on ise olnud laulupidude üheks korraldajaks. Tema juhendatud õpilased on edukalt osalenud laulukonkurssidel. Vahur on väga pühendunud, sihikindel, laste poolt armastatud õpetaja ja sõbralik kolleeg.

 

2018. aasta

Rapla Muusikakooli flöödiõpetaja Angela Katkosilt
Tema õpilased on saavutanud 35 aasta jooksul väga häid tulemusi erinevatel konkurssidel. Õpetaja koos õpilastega on oodatud esinema nii Rapla vallas, maakonnas kui kogu Eestis.  Teda aktsepteeritakse kui loovat, andekat ja usinat töömesilast kõikjal riigis.

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI