Vallavanema jõulutervitus

Armas Rapla rahvas, lähinaabrid ja külalised!

Rõõm on tõdeda, et kätte on jõudnud püha jõuluaeg, kus jõulurahu hõlmab nii jõulusid, mis on ajast-aega olnud taassünni sümbol, kui ka rahuaega, mis on inimeste lootuse, tuleviku ja kultuuri sümbol.

Käes on aasta kõige pimedam aeg, kuid juba aastasadu on meie esivanemad jõule tähistades ülistanud valgust. Kuigi ajad ja kombed muutuvad on valgus just see, mis käib jõuludega kaasas, mõeldes küünalde põletamise kombele või tänavaid lisaks laternatele kaunistavatele jõulutuledele. Inimene on teadnud, et ilma valguseta ei saa, see on midagi, mida on kõigile võrdselt vaja nagu on meist igaühel vaja ka rahu. Rahu ja valgus on midagi meist kaugemale ulatuvat, midagi üldkehtivat ja ühendavat, puutumatut ja püsivat, õiget ja jumalikku. Midagi, mida maksab ihaldada ja usaldada ja mille nimel tasub pingutada isegi siis, kui teame, et oleme alles tee algul.

Me oleme inimestena kõik erinevad aga ometi ühendab meid midagi, mis on erinevustest suurem, võimsam ja pühalikum ja see on meie armastus ja truudus vabadusele ning Eestimaale. Selle aasta 30. novembril oli meie kõigi elus päev, mil saime rõõmsal rinnal hõisata, et Eesti Vabariigi loomisest peale on meil tegelikke iseseisvuspäevi olnud kokku rohkem, kui okupatsioonipäevi.
Tuleb mõista ja oluliseks pidada ning unustada erimeelsused pisiasjades, et suudaksime alati silmade ees hoida peaasja: meie vabadust, kodumaa õnne, arengut ja inimeste vahelist osadust ning rahu. On aeg koonduda väärikal ja viljakal kombel selle ülima eesmärgi ümber, surudes maha inimliku kõrkuse, iseteadlikkuse ja uhkuse, kuid mitte oma põhimõtteid. Valitsegu Jõulurahu kõigepealt meie südametes ja ühendatud mõistuses, meie ligimesearmastuses ja kultuuris, Jõuluaeg ongi selline aeg, kus öeldakse, et nüüd on rahu! Jätame kõik muretsemised ja vägikaikavedamised ja mõtleme, millisele sõbrale sellel korral helistame, kellele heameelt teeme ja kellega koos rõõmsalt aega veeta saame!

Kauneid jõule!

Gert Villard
Rapla vallavanem