« Tagasi

Üleskutse kodanikupäeva aumärgi kandidaatide esitamiseks

Siseministeeriumi üleskutse:

26. novembril tähistame kodanikupäeva, mis on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ning selleks pürgijatele. Sel puhul soovime üheskoos tunnustada neid, kelle ühiskondlik aktiivsus on teistelegi eeskujuks. Need on sädeinimesed, kelle teod loovad meie ümber soojust ja helgust – nii sügisesel ajal kui aastaringselt.

Siseministeerium tunnustab alates 1998. aastast kodanikupäeva aumärgiga tegutsejahingega hoolivaid inimesi, kes panustavad meie ühiskonda.

Aumärk võidakse anda
kodanikuteadvuse väärtustamise eest ühiskonnas;
Eesti Vabariigi kodanikukasvatuse edendamise eest;
kodanikupäeva korraldamise eest;
vastutustundliku töö eest ühiskonnaellu panustamisel.
Nad on kogukonnale oluliste tegemiste eestvedajad või pühendunud vabatahtlikud; edendavad kodanikukasvatust ja -hoolivust.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saavad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid.

Kandidaate saab esitada kodulehe kaudu: www.siseministeerium.ee/kodanikupaev.

Soovi korral võib ettepaneku saata paberkandjal aadressile Pikk 61, 15065, Tallinn. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 27. oktoober 2019.

Ettepaneku tegemisel tuleb kirjeldada kandidaadi panust kohalikul või ühiskondlikul tasandil. Kõik ettepanekud vaatab läbi Siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kuhu kuuluvad riigiasutuste ja kodanikuühenduste esindajad. Et komisjon saaks teha kaalutletud otsuse, on oluline lisada oma ettepanekule põhjalik põhjendus.

Kodanikupäeva aumärgi pälvivad tänavu 15 laureaati. Aumärgi pälvinud inimesed on koos ettepaneku esitajatega oodatud pidulikule kodanikupäeva tänutseremooniale.
Kodanikupäeva tänuüritus 2019 toimub esmaspäeval, 25. novembril Tallinnas. Kodanikupäeva aumärgisaajate nimekirja alates 1998. aastast saab näha riigiportaalis eesti.ee.

Riina Solman
rahvastikuminister