« Tagasi

Rapla valla aasta isa 2019 on Valdur Tilk

pilt aasta isast

Täna oli meil suurepärane võimalus tervitada vallamajas Rapla valla aasta isa Valdur Tilka. Rapla valla aasta isa tiitlit antakse välja esimest korda.  Seni on tunnustanud tublisid emasid, kuid isad on tähelepanuta jäänud. Valdur Tilk ise arvab küll, et tunnustamist väärib kogu pere, mitte ainult isa või ema.

Ettepaneku, nelja lapse isa Valdur Tilga nimetamiseks "Rapla valla aasta isaks 2019", tegi Riinimanda kooristuudio, kelle suvelaagrites isa aktiivselt kaasa on löönud. Valdurit kirjeldatakse nii:

Valdur elab maal
Valdur elab keset loodust perega maal. Elu maal ja vahetu suhe loodusega annab  mehele rahu, enesekindluse ja erksuse. Niisuguse tagalaga juhib ta oma puukäsitöö ettevõtet Puupank OÜ Raka külas, mille tooted on linnaturgudel kõrges hinnas  ja on ettevõtja ning isana oma perele, sõpradele ja  kogukondsetele omamoodi väärtmaailma püsimajäämise tõestuseks. 

Valduri peres kasvab 4 loomingulist last
Valdur on abielus armsa Kärdiga, hiljuti tähistati hõbepulmi. Nende peres kasvab 4 toredat last, vennad Ursel ja Tuudur ning  õed Noora ja Loore. Kõigis neis on midagi isast. Neil on maal kasvanud noorte siiras meel ja ilus hing nagu isal. Ja peamine, nad on varakult iseseisvad  ja abivalmid ning sarnaselt  isale  toetavad ja tunnustavad oma kaaslasi. Isalt ehk seegi, et kõik tegelevad mingi loomingulise alaga. Ursel  on pärast lavakooli lõpetamist  jõudnud Paide teatrisse, Tuudur tegutseb gümnaasiumi kõrvalt teatri, muusikaõppe ja koorilauluga. Sama hõivatud on ka õed – muusikakool, laulustuudio, koorilaul. Riinimanda kooride suvelaagrites näitab Valdur oma erioskusi – ta  on laste poolt ülihinnatud meisterkokk. Oma pere lapsed tunnevad isa tuge kõikjal. Isa  Valduril ja ema Kärdil võib lastega seotud kontserdite ja etenduste kalender kohati üsna tihedaks kujuneda. 

Valdur tunneb puid, loomi ja inimesi ning näeb suuri seoseid.
Kui Valduriga vahel jutule satud, saad kohe aru, et mees mõtleb sama kujundirikkalt ja suuri seoseid luues nagu nimekaim Mikita. Talle ei meeldi peavooluga kaasa ujuda. Tõelise suure pere isana hoiab ta omi ja näeb läbi kergekaalulisi võõraid. 

Soovime Valdur Tilgale ilusat isadepäeva.

Palju rõõmu ja õnnestumisi kogu pere päevadesse!