« Tagasi

Rapla vald tänas ja tunnustas 2021. aasta tublimaid

25. veebruaril peeti Sadolin Spordihoones Rapla valla tänuõhtut.

Õhtu alguses jagas Rapla Maakonna Spordiliit auhinnad kätte 2020.  ja 2021. aasta Rapla valla parimatele sportlastele:

Neidude arvestuses
Raplamaa parim noorsportlane 2020 - korvpallur Berit Täpsi
Raplamaa parim noorsportlane 2020  III PREEMIA - korvpallur Katri Rüüson
Raplamaa parim noorsportlane 2021 - orienteeruja ja suusaorienteeruja Brigitte Panker
Raplamaa parim noorsportlane 2021  III PREEMIA - laskja Susanna Sule

Noormeeste arvestuses
Raplamaa parim noorsportlane 2020 II PREEMIA - korvpallur Rico Robin Rikk
Raplamaa parim noorsportlane 2020 III PREEMIA - kergejõustiklane Markus Post

Naiste arvestuses
Raplamaa parim sportlane 2020 II PREEMIA, Raplamaa parim sportlane 2021 - orienteeruja ja seiklussportlane Piibe Tammemäe

Meeste arvestuses
Raplamaa parim sportlane 2020 - rattasportlane Peeter Pruus
Raplamaa parim sportlane 2020 II PREEMIA ja Raplamaa parim sportlane 2021 II PREEMIA - orienteeruja ja seiklussportlane Timmo Tammemäe.

Naisveteranide arvestuses
Raplamaa parim veteransportlane 2020 - kergejõustiklane Helle Tasane
Raplamaa parim veteransportlane 2020 II PREEMIA - kergejõustiklane Inge Lukk 
Raplamaa parim veteransportlane 2020 III PREEMIA - kergejõustiklane Asta Satsi
Raplamaa parim veteransportlane 2021 II PREEMIA - orienteeruja Tiina Talisoo

Meesveteranide arvestuses
Raplamaa parim veteransportlane 2020 III PREEMIA - kergejõustiklane Tiit Kivisild

Raplamaa sportlikum perekond 2020 on perekond Panker/Räbovõitja isa Raivo, ema Rutti, tütar Brigitte, poeg Bert Joosep. Peres tegeletakse orienteerumise, suusaorienteerumise ja koolispordiga.

Raplamaa parim treener 2020 ja Raplamaa parim treener 2021 on võimlemise ja rühmvõimlemise treener Kadi Saks

Raplamaa parim võistkond 2020 on Kadi Võimlejad Eliit 

Raplamaa parim võistkond 2021 on Kadi Võimlejad Noorte Eliit  

 

Rapla vald tunnustas 2021. aasta tublimaid

2021. aastal oli meil palju aktiivseid ja tublisid tegijaid ja seega esitati ka igale auhinnale mitmeid nominente. Rapla vald tänas kõiki nominente:

 • Suur tänu Thea Paluojale, kes on juba 40 aastat nakatanud muusikapisikuga meie lapsi, noori ja ka täiskasvanuid.
 • Rapla vald tänab Hagudi kogukonna noorsootöö eestvedajat Tarmo Härmat.
 • Rapla vald tänab Perekeskust Fookus töö eest abivajajatega.
 • Aitäh, dr Inga Ly panuse eest Rapla vallarahva tervise toetamisel.
 • Suur tänu, Monika Pavelson, hooliva ja lahendusi pakkuva suhtumise eest Rapla valla abivajajatesse.
 • Rapla vald tänab MTÜ Rapla Kirikumuusika Festivali Raplamaa Noore Muusiku stipendiumifondi loomise ja konkursi "Raplamaa noor muusik" käivitamise eest.
 • Suur tänu tütarlaste sportliku ja tantsulise liikumise edendajale  Kadi Saksale.
 • Aitäh Rapla Korvpallikool ja korvpallimeeskond, et pakkusite meile 2021. aastal rohkelt sportlikke elamusi ja saime kevadel üheskoos rõõmustada Rapla keskväljakul teie pronksmedali üle.
 • Suur tänu Raplamaa Jalgpallikooli esindusmeeskonnale, et viisite Rapla jalgpalli uuele tasemele
 • Aitäh, Taimo Tammik võimaluse eest saada Raplas fototeenust aastast 1992 ning panuse eest valla elu-olu jäädvustamisel.

Rapla valla kaunis kodu 2021

 • Maris Rubergi ja Ragnar Sooviku kodu Raka külas
 • Perekond Soitu kodu Juula külas
 • Raplas Viljandi mnt 90 hoone rekonstrueerimine – Expolio OÜ

Rapla valla aasta õpilane 2021
Rapla Vesiroosi Kooli 8. klassi õpilane Kristiine-Marii Tuuga
Kristiine-Marii õpib  Rapla Vesiroosi Kooli 8.a klassis. Tema õpitulemused on 8 aasta jooksul olnud alati väga head. Kõik õppeaastad on lõppenud direktori kiituskirjadega.
Läbi aastate on Kristiine-Marii pannud ennast edukalt proovile erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel osalemisega. Viimase 4 aasta jooksul on ta osalenud loodusteaduste olümpiaadil, matemaatikavõistlusel Känguru, matemaatikaolümpiaadil, lingvistikaviktoriinil „Kiil", eesti keele ja kirjanduse võistlusmängus „Netikirjariin", ajaloolümpiaadil, karjääriteemalisel jutuvõistlusel, emakeeleolümpiaadil, bioloogiaolümpiaadil, ajaloolümpiaadil, õpioskuste olümpiaadil. Ta on  lõpetanud Tartu Ülikooli Teaduskoolis Võistlusmatemaatika kursuse
Kristiine-Mariil on hea silm ja käsi ka kunstis. Tema kujundatud ja isa abil teostatud Vesiroosi komm on juba 8 aastat koolis meenena kasutusel olnud. Ta on osalenud loometööga Tartu rahu 101. aastapäeva tähistamisel. Osales raadio Sky Plusi fännipusa konkursil ja saavutas seal 3. koha. Tema kostüümid kooli moeshowdel on vaatamist väärt. Kristiine-Marii on tantsinud ka kooli rahvatantsurühmas Keerulind.
Ta on  klassis tunnustatud kaaslane, heade mõtete genereerija ja üritustel kaasalööja. Oskab kinni pidada lubadustest ja on alati abivalmis ning heatahtlik.
Sportlikud saavutused: Kristiine-Marii on alates 5. eluaastat tegelenud iluvõimlemisega. Võimlemise kõrvale on paralleelselt tulnud tantsuline pool.
Kristiine-Marii juhendaja Kadi Saks iseloomustab teda tahtejõulise, edasipüüdliku, tööka kaaslasena, kes võtab vastu kõik väljakutsed.
Kristiine-Marii on saavutanud märkimisväärseid tulemusi nii Eesti sisesetel kui rahvusvahelistel võistlustel.
Kõikide auhindade üleslugemine kujuneks lehekülgede pikkuseks, seega on siinkohal välja toodud aastal 2021 saavutatu.
Tšehhis, Liberecis Artistliku tantsu Maailmameistrivõistlused
Noorte Eliit grupi koosseisus:
Filmi- ja muusikali lühitantsuetendus- 1.koht.
Artistliku tantsu šõu -1.koht.
Kaasaaegne ballett - 2. koht
Kategoorias Artistlik akrobaatika (soolo). 2 .koht Kristiine- Marii Tuuga oma kavaga "You should see me in a crown!"
Kaasaegne balleti (soolo) kategoorias 4. koht.
Tartus toimunud Trt Dance Masters 2021. Kõrge kvaliteediga rahvusvahelise žüriiga Euroopa tantsu Meistrivõistlustel saavutas Kristiine-Marii Lyrical jazz tiimide kategoorias esikoha.
28th The Mall of Dance Competition Online võistlusel võitis Kristiine-Marii Tuuga oma vanuseastmes soolos 1. koha.
Rok Art online dance cup Rumeenias. Artistic Acrobatic soolos  kuldmedal.
Ungaris toimunud videovõistlusel Artistic Acrobatic kategoorias soolos esimene koht.
Tartus toimunud Kuldne Karikas Suvefestivalil. Improvisatsiooni voorus soolokavaga kategoorias Noored I vanuseastmes, 59 osaleja hulgast tuli Kristiine-Marii 16 sekka. Omaloodud šõutantsu kavaga saavutades 7. koha 19 osaleja seas. Ei saa mainimata jätta, et tema tehnilise taseme punktid olid väärt 3.kohta.
Rumeenia Online Dance Cupil, oma kategooriates soologa taas esikoht!

Rapla valla haridusauhind 2021
2021. aasta haridusauhinna laureaat on 2021. aastal „Hea lasteaia teerajaja" märgise pälvinud – Rapla Lasteaed Päkapikk
10. detsembril omistati Rapla Lasteaiale Päkapikk „Hea lasteaia teerajaja" märgis. „Hea lasteaia teerajaja" tiitli ja logoga tunnustatakse lasteaeda, mis teeb kogu organisatsiooni arendamisel väärtuspõhist tööd, pöörates tähelepanu iga lapse individuaalse arengu toetamisele koostöös eri osapooltega. Logo kasutamise õigus antakse lasteaiale üle koos „Hea lasteaia teerajaja" tiitliga kolmeks aastaks. Tunnustatavad lasteaiad on oma tegevusi eneseanalüüsi vormis hinnanud. „Hea lasteaia teerajaja" tiitli ja logo saaja eneseanalüüsis kirjeldatud praktikad on seostatud ja analüüsitud lähtuvalt lasteaia põhiväärtustest. Analüüsi koostamisse on kaasatud eri osapooled ning analüüsitud on ka varasemalt või tunnustusprogrammi esimeses etapis välja toodud kitsaskohtade ja arenguvajadustega tegelemist. Tunnustusprogrammis „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed" osalevad lasteaiad esitavad Tartu Ülikooli eetikakeskusele eneseanalüüsi vastavalt käesoleva aasta analüüsi kirjutamise juhendile ja tunnustusprogrammis osalemise tingimustele. Eneseanalüüside hindamisel arvestatakse lasteaedade oskust hea lasteaia eri aspekte kirjeldada ning eesmärgistada, tuua näiteid, hea lasteaia aspektidega tegelemist tõendada, kitsaskohti ja arenguvajadust analüüsida ning kitsaskohtadega tegelemist veenvalt näidata. Eneseanalüüsis on hinnatud ka need andmekogumise viiside kirjeldused, mida lasteaed kavatseb tulevikus kasutama hakata. Eneseanalüüside hindamise žüriis on väärtusprogrammi nõukogu esimees, Tartu Ülikooli eetikakeskuse esindajad ja ning vajadusel ka haridus- ja sotsiaalteadlased

Noorsootöö auhind
2021. aasta noorsootöö auhinna laureaat on valla noorsootöö eestvedaja Leho Rohtla.
Leho Rohtla on rikastanud juba mitmeid aastaid Rapla valla noorsootööd läbi erinevate ettevõtmiste. Olnud Rapla Valla Õpilasmaleva rühmajuht kui ka juhendaja Rapla noortekeskuse all, kus läbi viinud ujumisringe kui ka seikluslikke poisteringe. Tema suhtlemine ja oskused kõnetavad noori, mis kajastub ka aktiivses noorte osaluses tema rühmades. Leho Rohtla omab kutsetaset EKR3 (abitreener) - spetsialiseerumine ujumine. Ta on olnud aastaid tegevuses Rapla Kaitseliidu Malevas noorkotkaste juhina. Selle aja jooksul on saanud teadmisi, kogemusi, mõtestatuid tegevusi, matkatarkusi, riigikaitse ja igapäevaturvalisuse kohta sajad noored keda on Rohtla õpetanud. 2021a. pärjati Rohtla maleva Kuldristiga. Hetkel on ta tegev Rapla töötukassa osakonnas, karjääriinfo spetsialistina. Läbi tema on noored saanud erinevaid karjääriinfo alaseid koolitusi ja töötube, mis on avardanud noorte silmaringi ning suunanud noori tegema elus kaalutletuid otsuseid oma edaspidistes karjääri valikutes. Leho Rohtlat iseloomustatakse kui suurepärast inimest, kes oskab noori kuulama, mõtlema ja tegutsema panna.

Sotsiaalvaldkonna tunnustus
2021. aasta sotsiaalvaldkonna tunnustuse laureaat on Rapla Päästekomando, kes on panustanud Rapla valla elanike turvalisusesse ja tegelenud riskirühma kuuluvate kodudega.
Hoolimata keerulisest olukorras riigis, on Rapla päästjad käinud järjepidevalt suurema riskiohuga kodudes, välja otsinud puudused, võimalusel lahendanud neid kiirelt kohapeal. Paigaldanud suitsuandureid ning vingugaasi andureid. Teinud reaalselt käega katsutavat tegevust. Osa kodudest on ka kindlasti edasi liikunud vallavalitsuse lauda, aga millegi pärast aastate möödudes pole olukord korduvnõustamisel paremaks läinud, kuigi peaks olema teadlikud, et mõnel eakal või lausa perekonnal on abi vaja. Rapla päästjad on andnud pidevalt, Rapla valla, kui ka teiste valdade elanike kohta, infot, et nende elanike turvalisuse olukorda parandada.

Lisaks on kontrollinud pidevalt veekogude ohutust. Käreda pakasega ajal käinud inimestel külas, meenutamas, kuidas kasutada küttekoldeid õigesti. Läbi viinud Tulest Targem koolitusi meie väikestele mudilastele kõikides Rapla valla lasteaedades.

Rapla päästjad, kui ka Rapla valla vabatahtlikud päästjad, on panustanud kõvasti oma aega Rapla valla elanike turvalisusesse. Tegelenud väga suurel määral meie riskirühma kuuluvate kodudega. Otsinud lahendusi ja püüdnud neid lahendada.

Kultuuriauhind
2021. aasta kultuuriauhinna laureaat on Sten-Olle Moldau, kelle muusikaalbum „Rapla" on toonud tuntust meie vallale ja loonud rõõmu selle kuulajatele.

2021. aasta mai lõpus avaldas Sten-Olle Moldau oma kolmanda albumi nimega "Rapla". Albumil kõlab kokku 10 laulu, mis on kõik Sten-Olle enda poolt kirjutatud. Osa lugudest olid varem juba singlitena avaldatud, sh muusikavideo olid saanud lood "Kummuli kaheksa", "Riburadapidi" ja "Põgenik". Tänaseks on neile lisandunud "Mis siis" ja "Rapla poisid". Sten-Olle näitab oma videotes Raplat ja Raplamaad ja kaasanud on ta ikka Raplaga seotud sõpru küll näitlema, küll filmima, küll koos musitseerima. Muusikavideos "Rapla poisid" teevadki kaasa Sten-Olle lapsepõlvesõbrad - tõelised Rapla poisid - kellele lugu pühendatud on. "Mul on elus vedanud päris mitme asjaga, üks suurimaid õnnestumisi oli kokkusattumine noorpõlves inimestega, kes tegid igasuguse kunstilise tegevuse justkui natuke isegi sunduslikuks," räägib Sten-Olle oma kooliaja sõpradest, kellega koos oli pidevalt vaja luua muusikat, teatrit ja kino, sest see oli kõige lahedam ajaveetmise viis. "Mida aeg edasi, seda enam jõuab kohale, et see oli väga jõhker vedamine ja võlgnen oma praeguse elu (mis mulle väga istub!) suures osas just nendele inimestele. Ma ei julge seda neile küll eriti öelda ja ega nad komplimente vastu võtta ka ei oska, aga igal juhul olen südamepõhjani tänulik." Tänu Sten-Ollele on Rapla nimi levinud sellel aastal üle Eesti. Plaadiesitluskontserdid toimusid Raplas, Tallinnas, Viljandis ja Tartus. Enne seda sai aga uue plaadi lugudega ja Raplaga tutvuda nii üleriigilise televisiooni, raadio kui ajalehtede vahendusel. "Rapla" valiti selle aasta juunis Raadio Tallinna kuu albumiks ning püsis nädalaid Apollo ning Rahva Raamatu edetabelis. Sten-Olle on tõeline Rapla patrioot, kes ei väsi oma kodupaika kiitmast.

Spordiauhind
2021. aasta spordiauhinna laureaat on Rapla Tantsustuudio, kelle säravad saavutused on toonud tuntust ja tähelepanu nii tantsustuudiole kui ka kogu vallale.
Rapla Tantsustuudio on 2014. aastast alates Raplas tegutsev tantsustuudio, kus täna on peamiseks põhisuunaks jazztants ja seda toetavad teised performance cheer stiilid (freestyle pom, high kick, street). Koreograafia õppimisele lisaks arendatakse trennides painduvust ja üldfüüsilist vormi, õpitakse tantsutehnikat ning täiendatakse akrobaatilisi oskusi. Rapla Tantsustuudios tantsivad lapsed ja koolinoored, sealjuures on lapsed trennidega liituma oodatud juba alates kolmandast eluaastast. Nii poistele kui tüdrukutele mõeldud trennides õpitakse muusikat kuulama, rütmitunnetust ja muusika järgi liikumist. Tantsustuudio eestvedaja ja kutseline treener Liis Pärn muudab tantsutrennid lastele ja noortele alati huvitavaks ja mitmekülgseks. Liis on treenerina nõudlik, alati lapsi toetav ja oskab panna kõiki endast maksimumi andma, nagu ka tema ise kõigis tegemistes annab. Ta on pühendunud tantsimisele, arendab ja täiendab ennast pidevalt, samuti on kohtunikuna osalenud tantsuvõistlustel. Ta on lastele ülihea eeskuju ja paremat treenerit ei oska oma lastele tahta. Lisaks korralistele trennidele sisustab Liis koolivaheajad treeninglaagritega, kutsub külla mainekaid külalistreenereid ja korraldab põnevaid ühistegevusi. Loomulikult on Rapla Tantsustuudio tantsijad esindatud paljudel erinevatel tantsuvõistlustel - nii kohalikel, üleriigilistel kui ka rahvusvahelistel. Hooajal 2020/2021, mil pandeemia tõttu jäid ära mitmed tantsuüritused, motiveeris Liis õpilasi digikanalite kaudu tantsuga jätkama, korraldas treeninguid õues, kui see lubatud oli ja filmis üles tantsukavad võistluste ja festivalide tarbeks, kui nende eelvoorud digikanalitesse kolisid. Just sellisel keerukal hooajal õnnestus Rapla Tantsustuudio koolinoorte grupil Forte tarbeks, kui nende eelvoorud digikanalitesse kolisid. Just sellisel keerukal hooajal õnnestus Rapla Tantsustuudio koolinoorte grupil Forte kavaga "Lootuses" võita Eesti suurima Tantsufestivali Kuldne Karikas üldvõit! Käesoleva, 2021/2022, hooaja tulemused ületavad juba eelmisi ja saavutatud on ridamisi tunnustavaid auhindu ning kõrgeid kohti. Näiteks grupp Forte 1. koht Eesti Meistrivõistlustel cheerleadingus, millega ühtlasi kvalifitseerus grupp Euroopa meistrivõistlustele, mis toimub saabuval suvel Kreekas. Tantsustuudio erinevate gruppide, soolo- ja duokavade saavutused ja tulemused on kirjas tantsustuudio kodulehel: www.raplatantsustuudio.eu/tulemused Tantsukavade graatsia väljendab tantsimist kui kunsti, kuid akrobaatilised tõsted ja heas vormis tantsijad kinnitavad, et sama palju on tants ka sport. Rapla Tantsustuudio säravad saavutused on toonud tuntust ja tähelepanu nii tantsustuudiole kui ka Raplale ning noorte tantsijate pealekasv lisab kindlustunnet, et suuri saavutusi on oodata veelgi! Tants teeb inimesed ilusaks, keha kergeks ja meele rõõmsaks!

Majandusauhind
2021. aasta majandusauhinna laureaat on 2015. aastal asutatud Höhle OÜ.

HÖHLE toodab fiiberoptiliste kaablite paigaldamiseks vajalikke mikrotorusid Rapla vallas Lõiuse külas alates 2016 aastast. Tootmisega rendipinnal Järlepas alustati 2016. aasta juunis,  esimese aasta müügikäive oli 81 000 eurot,  2017. aastal 1,48 milj eurot,  2018 a  3,17 milj eurot. 2019.a  koliti oma tootmispinnale Lõiuse külas, kus on renoveeritud vana sigala ning lisaks on ehitatud hoonele laiendus – tootmispinda kokku 6700 m2 ning sellele lisaks avar kinnistu välislaoplatsi tarbeks. Tegu on väga kaasaegse, avara ja töötajasõbraliku töökeskkonnaga.
Tänaseks ületab Höhle aasta käive 10 miljonit eurot.

Enamik toodangust eksporditakse 20-sse riiki, peamiselt Skandinaaviasse, Saksamaale ja Inglismaale.

Töötajaskond on nüüdseks kasvanud 29-le, kellest enamik on Rapla valla või maakonna inimesed. Kaadri voolavus on olematu. Ettevõtte juhtkond peab väga lugu oma töötajatest ja on loonud neile head töötingimused. Põhjus, miks nad asuvad Rapla valla pisikeses Lõiuse külas on see, et nad ei taha olla anonüümne tootmisettevõtte suures tööstuspargis, vaid just eriline ja väikeses kohas.
Höhle on teinud piirkonda suure investeeringu ja arenenud märkimisväärselt kiires tempos.
Höhle toetab Rapla valla mitmeid algatusi nende hulgas Rapla korvpalli ja Naiste Ööde Filmifestivali.

Palju õnne kõikidele nominentidele ja tunnustuse saajatele!
Rapla vald on rikas oma inimeste poolest.

Rapla valla tänuõhtuks valminud kontsert-lavastuse "Hõbevalgeks" looja ja lavastaja Piia Põder on öelnud: "Keerulistel aegadel otsitakse ikka tuge ja turvatunnet. Seda leitakse erinevatel viisidel, kuid üheks erilisemaks on kohtuda või õigemini lasta endal taaskohtuda oma esivanematega, kohe päris nendega, kes elasid siin maal tuhat aastat ja rohkem tagasi, keset lopsakat ja rikkalike ande pakkuvat loodust, et saaks kristallselgeks, kust tullakse ja mil viisil erinevates olukordades läbi alateadliku sajandipikkuse mõjutuse käitutakse. Mustrid voolavad mõtiskledes pinnale ning loovad kirju ent meile kõigile nii omase maailma – püha paiga, kus ka sõnadeta kõik on kõigile üheselt selge. Kus on sinu elujõu allikad, esivanemate hingepuusillad ja pühad paigad?!"

Laval saime näha Rapla valla noori lauljad, tantsijad, võimlejad ja muusikud. Suur tänu osalejatele,  Rapla Kultuurikeskuse meeskonnale, juhendajatele ja tehnilisele toele õhtu õnnestumisele kaasaaitamise eest.

Kõik nominendid ja tunnustuse saajad lahkusid tänuõhtult oma tammega.

Tänuõhtu pilte saad vaadata siit.

Salvestus tänuõhtust.
pilt