« Tagasi

Facebooki grupi "Ukraina sõbrad Eestis" administraatori palve

Tere

Minu nimi on Kirill ja olen facebooki grupi "Ukraina sõbrad Eestis" administraator.

Oleme keskendunud Ukrainast Eestisse saabunud sõjapõgenike abistamisele elutähtsate asjadega, nagu eluase, haridus, riietus, mööbel. Meie grupis on tänase seisuga üle Eesti üle 33 tuhande liikme, kellest pooled on Ukraina sõjapõgenikud, kes igapäevaselt saavad abi erinevatel teemadel.

Teen koostöös erinevate ametkondadega (Eesti Töötukassa, Tööinspektsioon, Eesti Inimõiguste keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, VisitEstonia jpt) sõjapõgenikele facebook live infotunde.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervisehoiuamet plaanib teha sõjapõgenike eluaseme üürikulu toetuse infotunni 13. juunil, kuid tegemist on Tallinna põhise infotunniga. Paljud sõjapõgenikud, kes viibivad teistes piirkondades soovivad ka sellel teemal rohkem infot. Sain aru, et piirkonniti võivad protseduurid olla erinevad, mistõttu soovin uurida, kas on võimalik teha teie kaudu üleskutse liidu liikmetel, kes leiavad et antud teema on oluline samuti teha live infotund. See ei pea olema üksnes antud teemal. Saab lisada ka muid teemasid, mida oluliseks peetakse (olulised telefoninumbrid, perearstid, koolid, lastelaagrid, ühistransport, toetused, elukoha registreerimine jne).

Facebooki grupi link:
https://www.facebook.com/groups/1541272592918921

Mõned live infotundide näited:
https://www.facebook.com/groups/ukrainasobradeestis/permalink/1612650939114419