« Tagasi

Kontsertlavastus "Sinu laps!"

Isadepäeval, 13. novembril 2022, saime näidata tervele Eestile, kui vahva kogukond meil on: Rapla Kultuurikeskusel oli võimalus korraldada kontsert-lavastus, millesse kaasati, nagu kultuurikeskuse puhul juba tavaks saanud, hulgaliselt meie lauljaid, võimlejaid, näitlejaid ja pillimehi.

Kontserdi alguses, enne teleülekannet, andis Rapla vallavanem üle tunnustuse Rapla valla aasta isale Kairo Kadarpikule.

Kontserdil osalenud Vabariigi President tervitas kõiki Eestimaa isasid: „Te kõik, kes te täidate rõõmu ja armastusega isa rolli, väärite tänu ja tunnustust. Teid vajatakse ja oodatakse. Isaks olemine ega õppimine ei lõpe kunagi".

Isadele pühendatud kontsertlavastus "Sinu laps!" tõi vaatajani läbilõike meie vahvatest isadest, kelle Olemise vorm isana on mõneti erinev, aga eesmärk ikka sama - anda endast kõik olenev, et olla parim isa enda lastele ja vanaisa enda lastelastele ja kui kohe väga veab, siis vana-vanaisa enda lastelastelastele. Kuidas näevad enda isa selles eluringis läbi aastakümnete lapsed: need paari aastased ja juba päris suured.. nii kuuekümnesed. Üks on kindel. See kõik on imelises kordumises. Kogu oma ilus ja vahel ka näidates enda valuhella poolt.

Lavastuses kasutatud vahetekstid olid koostatud Liina Vagula raamatu "Kirjad isale" ainetel.
"Me sündisime sinuga koos. Sel hetkel, kui tulid siia maailma. See oli hetk, kui minus sündis isa.. Minu karusesse olekusse puges mõne viivuga sisse õrn kollane liblikas, kes pani mu sees, midagi võbelema..", kõlas etendusel.

Suur tänu lavastaja Piia Põder, kunstnik Maarika Riismaa, korralduse eest vastutanud Age Rebel, valguskunstnik Kalju Visnu, helikunstnik Sigfried Kesküla, lavatehnik Timo Kreuz.

Suur- suur tänu kõikidele esinejatele: Rapla valla isad beebidega, Carl Alas, Kadi Võimlejad, Jarmo Kivi, Kirtel Veigel, Grettel  Kranach, Lukas Läätsim, Freddy Kivi, Kädly Kivi, Rapla Laulustuudio Eelkoor ja neiud, Paul ja Elisabet Ööpik, Bert Laak, Nele Bachmann, Angeelia ja Mick Pedaja, Isabella Maasik, Hannes Sassi, Vaiko Eplik, Priit Võigemast, Silvi Tarto, Aleksander Aruoja, Toomas Tõnisson, Enn Rüütalu, Aleksei Lõgun, Rapla Muusikakooli flöödiansambel, Valter Uusberg, Segakoor August07, Kabala Segakoor, Segakoor Cantus, saateansamblit juhtinud ja klahvpilli mänginud Vahur Soonberg, kitarril Morten Langi, basskitarril Heiti Vahtra ja löökpille mänginud Ivo Rüütalu.

Aitäh juhendajad Thea Paluoja, Kadi Saks, Angela Katkosilt, Karmen Palusoo, Marike Uusjärv, Urve Uusberg, Toomas Kapten.

Esimene tagasiside, mis valla postkasti saabus: „Aitäh Rapla! Südantsoojendav, imeilus, andekust ja soojust saatev tervitus isadepäevaks oli küll üle pika aja teie poolt tehtud!"

Kontserti saab uuesti vaadata siit: https://jupiter.err.ee/1608768889/isadepaeva-pidulik-kontsert?fbclid=IwAR0hjfxm5yZ-K8xceg6YnHEPt-77luCbunwmZkmBzzAyYZBISC9gi-SNtdg

Pildid tegi Taimo Tammik.

esinejad Rapla Kultuurikeskuses

Rohkem pilte näed valla FB albumist, vajutades allpool "f" märgile.