« Tagasi

Kuusiku mõisa esmamainimise 555. aastapäev

Sel aastal täitub 555 aastat Kuusiku (Saage) mõisa esmamainimisest. Tähistamaks sündmust, korraldab Kuusiku Kandi Külaselts 20. augustil piknik-konverentsi nagu viis aastat varemgi.  kus huvilistel on võimalus saada ülevaade mõisate kultuuripärandist, nautida teatrit ja veeta meeldivalt aega ajaloolises mõisakompleksis.

Ajalooliselt on mõis olnud mitmete omanike valduses – mõis on kuulunud nii Wrangelitele, Hastferidele kui ka Lilienfeldidele, kellelt mõis võõrandati 1919. a oktoobris Eesti Vabariigi maaseadusega. Mõnda aega jätkus tegevus riigimõisana ja 1924. a asus Kuusikule Riigi Põllutöö Katsejaam, mille järglasena tegutseb edukalt tänaseni Kuusiku katsekeskus.

Külalistele leidub tegevust Kuusikul juba hommikul kella 10.00 alates, mil tehakse algust ratsavõistlustega.

Kell 12.00 algaval piknik-konverentsi juhatab sisse kunstiajaloo professor Juhan Maiste, kes on ka paljude mõisateemaliste kirjandusteoste autor. Tema ettekanne „Mõis kui Baltikumi mikrokosmos. Iga maja kõneleb" käsitleb peamiselt Kuusiku mõisa. Päeva jätkab Anneli Banner, vabaõhumuuseumi aiakuraator, kes on aiandushuvilistele tuttav oma raamatuga „Eesti aia ajalugu" Tema jututeema räägib mõisaaia mõjutustest taluaias.

Osaleda saab siluettide lõikamise töötoas. Külastada saab mitmeid mõisahooneid ja kaunite vaadetega parki. Muusikalist meelelahutust pakuvad Rapla Muusikakooli õpilased. Tegevust leidub ka lastele, avatud on Ridiradiralla mänguala.

Kuusiku katsekeskuse tööga saab tutvuda põllumajanduspargis Madis Häusleri juhatusel.

Kohapeal pakub kehakinnitust õuekohvik.

Tegusa päeva jätkuks on kell 16.00 algav Rapla Väikelinnateatri  dramatiseering Raplamaalt pärit kirjaniku Enn Vetemaa romaani „Risti rahvas" ainetel.

Täpsem päevakava Rapla valla kodulehel sündmuste kalendris ning Rapla valla ja Kuusiku mõisa Facebooki lehel.

Sündmus on kõigile tasuta.
OLE STIILNE NING TULE KOHALE AJASTUHÕNGULISES KOSTÜÜMIS!