« Tagasi

Hagudi Põhikooli 85. lend

Hagudi Põhikooli 85. lennu viimane koolikell helises 27. mail 2024. See on ühte pidi kurb, et nii äge lend lahkub koolimajast, kuid teiselt poolt tunneme me siirast rõõmu ja uhkust, et me oleme saanud võimaluse olla osa just nende noorte Hagudist tõusnud tähtede elust. Ütleb ju laulusalmgi, et kord iga pidu saab otsa, pillimehel otsa lõppeb ramm... Seekord ei lõppenud pillimeestel ramm, vaid lihtsalt jõudab kätte aeg, kus tuleb edasi liikuda uute väljakutsete poole.

Eriline lend sai endale ka erilise tutipeo päeva. Hommikul nauditi teiste klasside spetsiaalselt üheksandikele ettevalmistatud etteasteid, saadi teele kaasa head sõnad õppealajuhatajalt ning nauditi pisaraid tagasi hoides muusikalist pala.

Peale ametliku osa lõppu oli üheksandikel luba hulluda. Avati veesõda ja siirduti staadionile, kus oli valmis pandud üllatusena vahupidu. Üheksandikke olid teele saatma tulnud ja koos vahu sees hullama need, kelle nemad sügisel kooli saatsid - esimene klass. Koos lastega hullusid ka esimese ja üheksanda klassi klassijuhatajad, sest ka nende jaoks oli see väga tähtis päev.

Edasi viis päev üheksandikud Padisele. Padisel sisustati aega põnevate ja naljakate meeskonnamängudega, nauditi grilli ning lihtsalt üksteise seltskonda. Noorte suur soov oli lõpetada päev Tallinnas ja nii siirdutigi Padiselt Tallinna poole. Tallinnas avastasime juhuslikult tivoli ja sellest oleks olnud nii tähtsal päeval lihtsalt mööda sõitmine ikka täielik patt. Tivolis tehti kohe selgeks, kes on hull ja kes on veel rohkem hull. Osadele noortele piisas ainult atraktsiooni vaatamisest, et maailm pöörlema hakkaks, kuid oli ka nii hulle, kes nautisid kõige hirmsamaid karusselle naerul näoga.

Peale tivolit nauditi rannas üheskoos imelist päikeseloojangut ja koos sellega lõppes ka imeline päev, mis oli algusest lõpuni täis nalja ja naeru. Klassijuhatajana loodan siiralt, et see energiat täis päev süstis noortesse piisavalt jaksu, et rõõmsal meelel ja pingevabalt eksamitele vastu minna.

85. lennu lõpuaktus toimub Hagudi Põhikoolis 15. juunil kell 16.00.

Tarmo Härma
85. lennu klassijuhataja