« Tagasi

Heiki Ernitsa illustratsioonid ja karikatuurid "Mitte ainult Lotte"

Laupäeval, 2. detsembril avatakse Rapla Riinimanda Galeriis  Heiki Ernitsa  illustratsioonide ja karikatuuride näitus „Mitte ainult Lotte".

Laiem avalikkus seostab autorit tavaliselt tema loodud kõige nähtavamate tegelastega. Heiki Ernitsal on nendeks Lotte,  Leiutajateküla värvikad tüübid ja kogu sealne miljöö. Muu looming kipub varju jääma, ehkki sellel on nähtavamaga tihe olemuslik seos.

Ernits on suurepärane lasteraamatute illustraator ja tippkarikaturist. Näitusel „Mitte ainult Lotte" on võimalus näha tema töid Lotte-teema kõrvalaladelt - ligi pooltsadat illustratsiooni kümnest erinevast lasteraamatust ja pea sama palju karikatuure Eesti Ekspressile tehtud 10-aastasest toodangust.

Illustraatorina on Ernits romantiliselt varjundatud deitalirikaste piltide meister, lemmikautoriteks näitusel Andrus Kivirähk („Karneval ja kartulisalat", "Kaka ja kevad"),  Ilmar Tomusk, („Footoni seiklused", "Porgandipirukas"), Kristiina Kass ("Nõianeiu Nöbinina") ja mitmed teised lastekirjanikud, kelle lugude juurde tehtud pilte saab näitusel originaalsuuruses vaadelda.  Tuumaka osa näitusest haaravad Ernitsa karikatuurid. Muu väärtusliku kõrval tasub neis märgata, millise psühholoogilist täpsusega on edasi antud totrates süžeedes tegutsevate tüüpide värvikad suhted.

Kujundas Lotte-filmide kaadripaigutuste kunstnik Valter Uusberg.

Näitus jääb vaadata 2. veebruarini. Avatud neljapäeval, reedel ja laupäeval kell 14 – 19.

Riinimanda Galeriid toetavad Rapla Vallavalitsus, Kultuurkapitali Raplamaa Ekspertgrupp ja MTÜ Riinimanda Kooristuudio