« Tagasi

Puude raskusastme tuvastamise taotluse esitamine muutus lihtsamaks

PRESSITEADE
23.11.2023
Sotsiaalkindlustusamet

 

Alates novembrist saab sotsiaalkindlustusameti iseteeninduskeskkonnas esitada lapse ja vanaduspensioniealise puude raskusastme tuvastamise taotlusi. Lihtsustus ka taotluse täitmine.

Sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja abivahendite talituse nõuniku Kalev Härki sõnul on puuetega inimesed juhtinud tähelepanu kaasaegse iseteeninduslahenduse puudumisele ja soovinud, et taotluste esitamine oleks võimalikult lihtne ja mugav. „Nüüdsest on taotlused juba eeltäidetud meile teada olevate andmetega inimese kohta." 

„Täiendavalt võtsime laste ja eakate jaoks kasutusele uuendusliku enesehinnangu küsimustiku, mis aitab ekspertarstidel paremini mõista inimese terviseseisundist tulenevaid tegutsemis- ja osalusvõime piiranguid. Loodame, et need muudatused toetavad inimest taotlemisel ja teevad selle tema jaoks kasutajasõbralikumaks," lisab Härk.

Puude raskusastme tuvastamise taotlemiseks tuleb sotsiaalkindlustusameti iseteenindusse sisse logida, seejärel liikuda menüüst „Minu toetused ja teenused" lehele ja sealt valida „Puude tuvastamine". Kui taotlus esitatakse lapse puude raskusastme tuvastamiseks, tuleb „Minu toetused ja teenused" lehele liikuda mitte enda, vaid lapse nime alt.

Iseteeninduses esitatud taotluse saab amet kiiremini ja ladusamalt üle vaadata. Siiski saab soovi korral taotluse esitada ka e-kirjaga info@sotsiaalkindlustusamet.ee, posti teel aadressil Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn või külastades lähimat klienditeenindust.

Selleks, et sotsiaalkindlustusamet saaks järjepidevalt oma teenuste kvaliteeti parandada, oodatakse uue lahenduse kohta ka tagasisidet läbi iseteeninduse suhtluskanali või e-kirjaga info@sotsiaalkindlustusamet.ee.


Lisainfo:

• Arendus valmis Euroopa regionaalarengufondi kaasrahastamisel koostöös Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusega.
• Rohkem teavet puude tuvastamise aluste ja puude taotlemise tingimuste kohta leiab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.
 

Pilt on Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt