« Tagasi

2353 last üle Eesti ootavad Inglipuu kingitusi

Maxima on alates 2009. aastast aidanud heade inimeste toel kokku koguda kingitusi, et viia jõulurõõmu tuhandetele vähekindlustatud perede lastele üle Eesti. Kaubandusketi poolt ellu kutsutud heategevuslik kingikampaania „Inglipuu" on selle aja jooksul täitnud tuhandete laste salajasi jõulusoove.

Ka sel aastal kogus Maxima koostöös erinevate omavalitsuste sotsiaaltöötajate ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga kokku just nende laste jõulusoovid, kelle peredel puuduvad tänavu võimalused lapsele soovitud jõulukingituste tegemiseks. Kokku kogunes 2352 kingisoovi üle Eesti, millest 16 on Rapla laste omad.

Eesti lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap ütles, et sel aastal koguti laste soovid kokku pisut teisiti kui varem.

„Varasematel aastatel küsisime infot laste unistuste kohta nende vanematelt. Sel aastal andsime peredele märku, et ootame laste kirju koos nende soovidega posti teel, n-ö jõuluavana kirjaga. Algul arvasime, et tänapäeva lapsed on liialt harjunud e-kirjade saatmisega, kuid nii see ei olnud. Vaid mõne päevaga täitus meie kontor tuhandete kirjadega."

„Asjad, millest lapsed unistavad on lihtsad. Palju soovitakse sooje riideid ja jalatseid, voodiriideid, mänguasju, pliiatseid, plastiliini, LEGO klotse, kosmeetikat jne. Eriti soojaks tegid südame need kirjad, kus suuremad õed-vennad soovisid midagi väiksematele või mingit elamust, mida saaks terve perega koos nautida," lisas Õunap.

Heategevuslik Inglipuu jõulukampaania võimaldab igaühel panustada nende laste pühadesse, kel muidu jõulukingid saamata jääksid.

Algatuses kaasalöömiseks tuleb minna Maxima kauplusesse ning valida seal paiknevalt Inglipuult üks inglike lapse nime ja sooviga ning osta talle kingitus. Kingituse saab koos ingliga üle anda pakkimata kujul kas poe infoletti või kassasse, kust Maxima selle õigeaegselt lapseni toimetab.
Inglipuud, millel ripuvad laste jõuluunistused, asuvad Maxima kauplustes üle Eesti. Kampaanias osaleb 48 poodi, neist Raplas on 1.

Inglipuu kampaaniaga soovitakse varude kinke rohkem kui kahetuhandele lapsele. On piirkondi, kust kingisoove on laekunud 300 ringis ja on kohti, kust soove tuli oluliselt vähem.

„Kui näeme kampaania keskel, et ühes või teises poes on kõik inglikesed juba puult otsa saanud, siis toome neid teistest poodidest juurde. Nii saavad kõik soovijad võimaluse anda oma panus laste unistuste täitmiseks," ütles Maxima Eesti avalike suhete juht Ingrid Piirsalu.

Iga hooliv eestimaalane saab hakata ingliks, tehes Inglipuul olevale lapsele soovitud kingituse ajavahemikus 22. november – 15. detsember.

Heategevuskampaanias osalevad kauplused leiab Maxima Eesti veebilehelt www.maxima.ee.