« Tagasi

Rapla valla aasta isa 2023 on Tõnis Kundla

Rapla valla isa aastal 2023 on Tõnis Kundla. Tõnise ja Erika peres kasvab kaks kooliealist tütart ja kaks veel mudilasemõõtu poega. Koos laste emaga on rajatud hubane ja kaunis kodu, mille õuel õnn alati õitseb.
Siin kodus on perepea sõna kuulamist väärt, sest kord on majas eelkõige austusest üksteise vastu. Päriselt ka, sest see on isegi kogukonnale märgatav, kui hoolivalt ja lugupidavalt peres suhtuvad ja suhtlevad üksteisega nii suured kui väikesed.
Isa sõna võib olla lastele selgelt korda meenutav kui ka keerulisi asju lihtsalt selgitav. Harjumus koos perega matkadel ja reisidel maailma avastada võib Tõnisel pärineda oma vanematelt. Samuti nagu rõõm lastest ja neile teadmiste tutvustamisest viisil, kus avastaja leidlikkusele jääb piisavalt huvipinget, õhku ja ruumi.
 

Parim on see, et issi lubab oma garaažis tööriistu kasutada. Loeb unejuttu.
Tore on issit vahepeal aidata.
Poeg Lennart

 

Minu isa on kõige parem. Ta leiab alati aega, et oma nooremate lastega mängida ja suuremaid kodutöödega aidata. Temaga rääkides tundub mulle nagu ta teaks kõigest kõike. Ta oskab ka mu kõige keerulisematele küsimustele põhjaliku vastuse anda. Ta õpetab mulle discgolfi, sulgpalli, õhupüssiga laskmist, aga ka palju muud.
Ta leiab igale probleemile lahenduse ja kõike, mida ta teeb, teeb ta hästi ja kirglikult.
Tütar Eliise

 

Tõnis on unejutu/muinasjutu isa. Ta peab sõna väga oluliseks - nii raamatu kui inimese oma. Tema emotsionaalne ja akadeemiline tugi lastele on hindamatu. "Tere hommikust" ja "head ööd" -kallid ja musid on MUST HAVE. Tõnis on tark isa, nii vaimselt kui akadeemiliselt. Ta laseb lastel komistada, samal ajal olles olemas. Talle on omane kaasata lapsi enda tegevuste juurde, ta on kannatlik. Tema enda lastetuba on niivõrd eluterve, et ta oskab ja tahab lapsi kaasata. Ja see tema arukus .... ei ole teemat mille puhul ta ei oskaks lapsi aidata ... psühholoogia, reaalained, inimestevahelised suhted, filosoofia, keeled jne. Tõnise meisterlikud käed ja terav mõtlemine on lastesse edasi kandunud. Oma kalli mehe laste emana imetlen ma tema pühendumist olla hetkes, hullata õues, õpetada neid ujuma nii koduõue jões kui basseinis, kallistada ja lohutada nii rõõmus kui kurbuses. Tal on tõeline kutsumus olla isa, tark ja armastav isa!
Abikaasa Erika

 

Tõnis hoiab kodukoha loodust
Tartu Ülikooli Keskkonnatehnoloogia haridusega Tõnis töötas endises Juuru Vallavalitsuses Keskkonna ja maanõunikuna. Ta on hoolitsenud Keila jõe kallaste puudest puhastamise ja ökosüsteemide taastamise, Hagudi mõisa pargi ja allee puistu tervise ja taastamise eest, istutanud koos perega hävinud puude asemele uusi jms. Meie põhiseaduslikku kohustust säästa elu- ja looduskeskkonda järgib Tõnis ise ja on toonud loodushoiu juurde ka oma lähedasi ning kaaslasi.

Tõnis areneb ja arendab
Tõnis töötab praegu Rail Baltic Estonia tehnilises meeskonnas geoinfosüsteemide spetsialistina. Oma valdkonna teadmisi oskab Tõnis jagada selgelt ja arusaadavalt ka teiste valdkondade inimestele ja see loob hea üksteisemõistmise õhkkonna ja koostöö võimaluse.

Tõnise algatusel moodustati kümne aasta eest Hagudi külas kaheteistkümne perega naabrivalve sektor. Ta on andnud suure panuse kogukonna elu ja keskkonna paremaks muutmisel ja olnud paljude parendamiseks oluliste tegevuste algatajaks. Hagudi külavanemaks oli ta kuni aastani 2017, misjärel hakkas volitusi ka edasi suunama, et oleks "värsket verd" ja uusi mõtteid ning võimalusi mitmetel hakkajatel inimestel küla edendamisele õlga alla panna.
A. J. von Krusensterni, Hagudi mõisa ja küla ajaloo uurimine on Tõnise eestvedamisel jõudnud nii kogukonna liikmetele kui arvukatele külastajatele vaatamiseks ilmastikukindlatel tahvlitel mõisa ait-tõllakuuri seinale. Mõisa lähima naabrina hoiab ta korras ka mõisa esise muruplatsi, kuhu Tõnise ja tema kaaslaste innukal eestvedamisel paigaldati Eesti Vabariigi 100ndaks sünnipäevaks A. J. von Krusensterni mälestuspink.

Tõnis külamehena
Tõnis on vahva naaber, tal on alati hea nõu või vajalik tööriist olemas. Ta võtab osa ja tihti ka organiseerib küla heakorra sündmusi, on naabrivalve kordinaator, juhib projekti küla ajaloo uurimiseks ja jäädvustamiseks, puhastab jõge sinna kukkunud puudest, istutab mõisa parki uusi puid, niidab muru või raiub tee läbi kinnikasvanud võsa kohtadesse, kuhu turisti või külaelaniku jalg võiks soovida astuda. Seda ja palju muud oma suure pere kõrvalt või koos perega. Tõnisel jagub alati mõni õpetlik sõna lastele, kompliment naisele või sõbralik nali naabrimehele. Pere on Tõnisele alati kõige tähtsam, arvestades nende päevakavaga, korraldades vahvaid matku ja reise nende silmaringi avardamiseks, tehes nendega koos kõiksugu majapidamises ette tulevaid töid ja kõigele lisaks korraldab ka külas sportlikke perepäevi. Oled oma imelise perega meie kogukonnale väga tähtis!
Meelika ja Risto

 

Palju õnne ja toredaid tegemisi Kundla pere päevadesse!
Head isadepäeva!