« Tagasi

Raplamaa noormees Elvis Leinberg on kahekordne rahvaralli ja kolmekordne rahvasprindi meister Eestis

28. oktoobril 2023 toimus Lääne-Virumaal Kehalas Eesti Autospordi Liidu poolt korraldatava rahvaralli karikavõistluse viimane etapp Ekipaaž Elvis Leinberg/Indrek Vulf saavutasid oma punase Honda Civicuga esikoha ning kindlustasid Eesti meistritiitli rahvarallis juba teist aastat järjest.

Lisaks sellele on hooaja üldkokkuvõttes Elvis Leinberg ka Eesti meister rahvasprindis, seda juba kolmandat aastat järjest.

Elvis Leinberg on Juurust pärit 29.aastane noormees, kes sai tehnikapisiku külge juba lapsena. Esimest korda võttis ta autoroolis teistega mõõtu isa ostetud sapakaga Kaiu alaealistele suunatud sapaka sarjas.

Tehnikapisik küljes, lõpetas Elvis 2018.aastal Tallinna Tehnikakõrgkooli autotehnika erialal. 2021. aastal soetas ta omale punase Honda Civicu, millega sõitis end poodiumile igal võidusõidul. 2021.aastal saavutas ta rahvaralli üldkokkuvõttes 2 koha, 2022 ja 2023 aastal 1 koha. 2WD-VE 2023.aasta rahvaralli kokkuvõttes võttis Elvis mõõtu 27 rahvasportlasega kuuest rallist (üks jäi ära) viiel ning kogus kokku 144 punkti, saavutas sellega esikoha.  2023.aasta 2WD-VE rahvasprindi kokkuvõttes osales Elvis 11-st etapist (2 jäi ära) 8-l oma punase Honda Civiga ning kindlustas omale esikoha 145 punktiga 41 rahvasportlase ees.

Tehvandil toimunud Rahvasprindi etapil võistles Elvis Jaguariga, kuna esikoht oli juba kindlustatud ja soov oli kätt teise auto roolis võidu sõites proovida. Rahvasprindi etappide kokkuvõttes kuulub Eesti meistritiitel Elvisele  2021, 2022 ja 2023 aastal. 2022.aastal tunnustas Eesti Autospordi Liit teda ka aasta rahvasportlase tiitliga.

Tulemustega saad lähemalt tutvuda siin.


Estrit Aasma