10.07.23

Transport Rapla vallas

 

Bussiajad peatusest peatusesse (vajuta aktiivsele tekstiosale). Allikas: peatus.ee


Raplamaa bussiliinide graafik (vajuta aktiivsele tekstiosale). Allikas: peatus.ee

1. juulist teenindab Raplamaa avalikke bussiliine AS GoBus.Rapla bussijaam
Tallinna mnt 2a

 

Rongide sõidugraafikud  - Elron  (vajuta aktiivsele tekstiosale)

Rapla Raudteejaam
Jaama tn 6

Hagudi Raudteejaam
Hagudi

 

Taksod Raplas
OÜ Rapla Arendus - telefon 53 339 911; 53 339 922

 

Sõidusoodustusest Rapla vallas

Alates 1. juulist 2018 on kuni 19-aastastel (kaasa arvatud) noortel ning eakatel alates 63. eluaastast õigus avalikel maakonnaliinidel tasuta sõita (Vaata, millised on avalikud bussiliinid, siit.). Kuni Raplamaa bussid ei ole veel varustatud tasuta sõidu registreerimiseks vajalike seadmetega, väljastab bussijuht sõitjale 0 eurose pileti. Sel juhul on bussijuhil õigus küsida dokumenti (nt ID-kaart, õpilaspilet), mis tõendab tasuta sõidu õigust.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus plaanib Raplamaa bussid uute seadmetega varustada 1. oktoobriks 2018. Peale 1. oktoobrit tuleb tasuta sõiduõiguse kasutamiseks bussi sisenedes kaardilugejas registreerida oma ühiskaart.

Tasuta sõiduõiguse sidumiseks ühiskaardiga tuleb kaart isikustada. Isikustada saab kaarti tasuta internetis www.pilet.ee (vaata isikustamise juhendit siit.) või 1 eurose teenustasu eest müügipunktides.

Bussides Ühiskaarte isikustada ei saa!

Raplamaal levitatakse Ridango kujundusega ühiskaarte. Ühiskaardid on müügis Raplas postkontoris, R-kioskis ning Selveris ja neid saab osta ka bussidest. Kaardi hind on 2 eurot.

Piletisüsteemis saab sõiduõiguse ja soodustuse tõendamiseks kasutada lisaks veel järgmisi kaarte: Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Tartu bussikaart, Pärnumaa Ühiskaart. Eelpool loetletud kaartide olemasolul, ei pea uut kaarti soetama, küll aga  peab olemasolev kaart olema isikustatud.

 

Eelkooliealised lapsed

Eelkooliealistel lastel ei pea olema isikustatud ühiskaardid, aga vanem peaks lapsele 0-pileti küsima.

 

Õpilased

Rapla Vallavalitsuse otsuse alusel saavad Eesti rahvastikuregistri järgi Rapla valla sissekirjutusega kuni 19-aastased üldhariduskoolide statsionaarse õppevormi õpilased esmased ühiskaardid tasuta. Kui ühiskaart juhtub kaotsi minema või purunema, siis korduskaardi peavad õpilased või nende vanemad hankima müügikohtadest ise. Tasuta ühiskaardid jaotatakse valla koolide õpilastele koolides. Need Eesti rahvastikuregistri järgi Rapla valla sissekirjutusega õpilased, kes õpivad väljaspool Rapla valda, peavad esmase tasuta ühiskaardi saamiseks pöörduma Rapla Vallavalitsusse hariduse spetsialisti Lea Leppiku poole. Soovi korral antakse ühiskaardid tasuta ka õpilastele, kes seda igapäevaks kooli sõitmiseks ei vaja. Saadud ühiskaart tuleb internetis isikustada. Isikustamist aitavad vajadusel teha Rapla valla koolid, vallavalitsus ja teenuskeskused. Kui õpilasel on varasemast olemas mõni eelpool nimetatud kaart (nt Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart), siis uut kaarti võtma ei pea, aga olemasolev kaart peab olema isikustatud. Uue ühiskaardi isikustamisel kaotab vana kaart kehtivuse.

 

Eakad

Eakad saavad hankida ühiskaardid müügipunktidest ja bussist. Ühiskaart tuleb internetis isikustada. Isikustamist aitavad vajadusel teha Rapla vallavalitsuse sotsiaaltööspetsialistid  ja teenuskeskused.

 

Lisainfot Maaanteeameti kodulehelt.

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse infotelefon tööpäeviti: 640 6780.

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI