28.02.23

Aasta õpilane

Aunimetus antakse üldharidusvõi kutsekoolis õppivale Rapla valla noorele, kes on jäänud silma oma õppeedukuse ning õppetöövälise tegevusega.

2021. aasta

Rapla valla 2021. aasta õpilane on Kristiine-Marii Tuuga Rapla Vesiroosi Koolist.

Kristiine-Marii õpib  Rapla Vesiroosi Kooli 8.a klassis. Tema õpitulemused on 8 aasta jooksul olnud alati väga head. Kõik õppeaastad on lõppenud direktori kiituskirjadega.

Läbi aastate on Kristiine-Marii pannud ennast edukalt proovile erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel osalemisega. Viimase 4 aasta jooksul on ta osalenud loodusteaduste olümpiaadil, matemaatikavõistlusel Känguru, matemaatikaolümpiaadil, lingvistikaviktoriinil „Kiil", eesti keele ja kirjanduse võistlusmängus „Netikirjariin", ajaloolümpiaadil, karjääriteemalisel jutuvõistlusel, emakeeleolümpiaadil, bioloogiaolümpiaadil, ajaloolümpiaadil, õpioskuste olümpiaadil. Ta on  lõpetanud Tartu Ülikooli Teaduskoolis Võistlusmatemaatika kursuse.

Kristiine-Mariil on hea silm ja käsi ka kunstis. Tema kujundatud ja isa abil teostatud Vesiroosi komm on juba 8 aastat koolis meenena kasutusel olnud. Ta on osalenud loometööga Tartu rahu 101. aastapäeva tähistamisel. Osales raadio Sky Plusi fännipusa konkursil ja saavutas seal 3. koha. Tema kostüümid kooli moeshowdel on vaatamist väärt. Kristiine-Marii on tantsinud ka kooli rahvatantsurühmas Keerulind.

Ta on  klassis tunnustatud kaaslane, heade mõtete genereerija ja üritustel kaasalööja. Oskab kinni pidada lubadustest ja on alati abivalmis ning heatahtlik.

Sportlikud saavutused: Kristiine-Marii on alates 5. eluaastat tegelenud iluvõimlemisega. Võimlemise kõrvale on paralleelselt tulnud tantsuline pool. Juhendaja Kadi Saks iseloomustab teda tahtejõulise, edasipüüdliku, tööka kaaslasena, kes võtab vastu kõik väljakutsed.

Kristiine-Marii on saavutanud märkimisväärseid tulemusi nii Eesti sisesetel kui rahvusvahelistel võistlustel. 2021 saavutatu:
Tšehhis, Liberecis Artistliku tantsu Maailmameistrivõistlused
Noorte Eliit grupi koosseisus:
Filmi- ja muusikali lühitantsuetendus- 1.koht.
Artistliku tantsu šõu -1.koht.
Kaasaaegne ballett - 2. koht
Kategoorias Artistlik akrobaatika (soolo). 2 .koht Kristiine- Marii Tuuga oma kavaga "You should see me in a crown!"
Kaasaegne balleti (soolo) kategoorias 4. koht.
Tartus toimunud Trt Dance Masters 2021. Kõrge kvaliteediga rahvusvahelise žüriiga Euroopa tantsu Meistrivõistlustel saavutas Kristiine-Marii Lyrical jazz tiimide kategoorias esikoha.
28th The Mall of Dance Competition Online võistlusel võitis Kristiine-Marii Tuuga oma vanuseastmes soolos 1. koha.
Rok Art online dance cup Rumeenias. Artistic Acrobatic soolos  kuldmedal.
Ungaris toimunud videovõistlusel Artistic Acrobatic kategoorias soolos esimene koht.
Tartus toimunud Kuldne Karikas Suvefestivalil. Improvisatsiooni voorus soolokavaga kategoorias Noored I vanuseastmes, 59 osaleja hulgast tuli Kristiine-Marii 16 sekka. Omaloodud šõutantsu kavaga saavutades 7. koha 19 osaleja seas. Ei saa mainimata jätta, et tema tehnilise taseme punktid olid väärt 3.kohta.

Rumeenia Online Dance Cupil, oma kategooriates soologa taas esikoht!

 

2020. aasta

Rapla valla 2020. aasta õpilane on Iris Vahtra Rapla Vesiroosi Koolist.
Iris on lõpetanud kõik klassid suurepäraste tulemustega. Tunnustamisele on ta esitatud eelkõige kui väga hea kaaslane, kes oma töökuse, ellusuhtumise ja tegemistega on kõigile eeskujuks.
Ta on edukalt osalenud eesti keele ja kirjanduse võistlusmängus „Netikirjariin" ja  keelekümbluslaagris Narva Soldino Gümnaasiumiga. Iris kuulub Vesiroosi kooli õpilasesindusse, tantsib kooli rahvatantsurühmas Keerulind, võtab osa Vesiroosi kooli bändi tegevusest. Suure osa Irise ajast hõlmavad õpingud Rapla Muusikakoolis, kus tema põhieriala on viiuli eriala, lisapillina õpib flööti. Muusikakoolis osaleb ta viiuliansamblis ja sümfoniettorkesteris ja samuti Harjumaa keelpilliorkestris.

Tänukirja pälvis:

  • Linda-Kimberli Viigipuu Kabala Lasteaed-Põhikoolist, kes on hea õppeedukuse ja aktiivse osalemisega koolielus eeskujuks teistele.

2019. aasta

Kaiu Põhikooli õpilane Brigitte Panker
Birgitte on väga hea õppeedukuse ja eeskujuliku käitumisega Kaiu Põhikooli 9. klassi õpilane. Ta on oma olemuselt vaikne, kuid järjekindel ja kohusetundlik ning autoriteetne klassikaaslane, kelle tasakaalukus ja sihikindlus on kõigile eeskujuks. Ta on üks klassijuhataja tugisammastest ning klassi erinevate ettevõtmiste algatajaks ja läbiviijaks. Brigitte on esindanud kooli edukalt lugematutel spordivõistlustel ja piirkondlikel olümpiaadidel loodusainetes ja emakeeles.
Brigitte Panker on mitmekesiste huvidega – ta on lõpetanud Kaiu Muusikakooli klaveri eriala
ja lisaks muusikale armastab Brigitte küpsetada ning aiatöid teha, osaleb maakonna tali- ning suvemängudel.

Esimesest eluaastast saadik on Brigitte tegelenud orienteerumisega. Ta kuulub orienteerumise N16 vanuseklassi Eesti noortekoondisesse ja on sel alal saavutanud oma ea kohta märkimisväärseid tulemusi nii Eestis kui ka välismaal: eelmisel aastal tuli ta oma vanuseklassis maailmameistriks.

Brigitte viis koolis loovtööna läbi orienteerumisvõistluse korraldamise. Ta leidis aega ja
oli suureks abiks ka 2019. a Rapla valla terviseraja jooksusarja korraldamisel.

 

2018. aasta

Rapla Kesklinna Kooli ja Rapla Muusikakooli õpilane Kert Vahtre.
Kert Vahtre on lõpetanud kõik eelmised aastad kiituskirjadega. Lisaks koolitööle on ta  andekas noor leiutaja, osaledes eelmisel õppeaastal üleriigilisel noorte leiutajate konkursil, kus tema töö valiti konkursi lõpuüritusele. Peale selle on Kert Vahtre väga andekas noor muusik, õppides Rapla Muusikakoolis flööti ja lisapillina klaverit. Ta on saavutanud suurepäraseid tulemusi maakonna õpioskuste olümpiaadidel, mälumängudel, riiklikel matemaatikavõistlustel, rääkimata flöödikonkurssidest Eestis ja piiri taga. Noormees tunneb huvi ka komponeerimise vastu, olles ise kirjutanud juba mitmeid muusikapalasid. Lisaks eelnevale on Kert Vahtre aktiivne Rapla Maakonna Noorkotkaste liige.

 

 

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI